PRAKTYKA ŚWIADOMEGO RUCHU

Opiera się na połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Metody, które integruję w pracy to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem oraz Open Floor. Praktyka buduje ucieleśnioną obecność, empatię, rozluźnienie i ożywienie.

Najbliższe warsztaty

PORANEK Z BODYMIND DANCING I PRAKTYKĄ LABAN BARTENIEFF

 godziny 10:00-12:30
Warszawa 31.08.2019

Doświadczymy w ruchu i tańcu jak bardzo ruch połączony jest z układem nerwowym i jak różne jego jakości, intencje i sekwencje mogą być pomocne i ciekawe. Zatańczymy i sami i w grupie jak będziemy potrzebowali. Opowiem po warsztacie o idei BodyMind Dancing. Jak zawsze będzie można angażować się z zgodzie ze sobą. Podzielę się nową wiedzą z zakresu somatyki po zaawansowanym szkoleniu, w którym biorę udział w lipcu u dr Marthy Eddy. Poranek jest zarówno dla osób, które chcą się zorientować, o co chodzi w tej praktyce świadomego ruchu, jak i dla osób, które wcześniej ją już poznały.

WIECZÓR INSPIRACJI – WYTAŃCZONE WAKACJE

piątek, godziny 20-22
Warszawa 13.09.2019

Z radością zapraszam na kolejny wieczór inspiracji –  Wytańczone wakacje.

Nawiążemy do wakacji, tak by odnaleźć i zakorzenić w ciele to, co było wzmacniające i może się przydać na inną porę roku. Zatańczymy razem i osobno, tak by każdy miał możliwość zbudowania dla siebie własnej frazy do dalszej praktyki ruchu. Będzie ciekawie i praktycznie. Dla osób, które nie znają języka ruchu R. Labana, to może być początek, dla tych które znają, dalsza praktyka. R.Laban o ruchu pisał tak: „Ruch jest głęboko w ciele zakorzenioną tajemnicą, a nie funkcją, czy trikiem. Nawet fikanie koziołków, czy stanie na głowie może stać się świętą zabawą.” Wieczory inspiracji prowadzę w oparciu o podejscie Laban Bartenieff, które jest wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ruchu i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi, dzięki świadomości poruszającego się ja (self).

WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA  – GRUPA LABAN BARTENIEFF

wtorki 18.00-20.00 (15 spotkań)
Warszawa, ul.Grażyny, stacja metra Racławicka  01.10.2019-04.02.2020

Będziemy się różnorodnie, świadomie i spontanicznie poruszać, odkrywając, co służy każdej osobie na poziomie ciała, emocji i relacji. Będziemy szukać ruchów zgodnych z intencją i naturalnym przepływem i poznawać język ruchu stworzony przez Labana. Zatańczymy z każdym tematem, który przyjdzie i na który będzie można spojrzeć z innej perspektywy, „myśląc” bez wysiłku. Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z rożnymi aspektami ruchu. Poznamy m.in. ruchowe wzorce rozwojowe, zatańczymy w swojej osobistej przestrzeni i przestrzeni innych osób, poznamy cechy ruchu i tematy obecne i w samym ruchu i w życiu i poodkrywamy związek między nimi.
Zapraszam te osoby, które już brały udział, ale i te dla których przygoda z językiem ruchu, z praktyką Laban Bartenieff to coś nowego.

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – VII edycja Treningu rozpocznie się 19-20 października 2019

5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską (jedyną obecnie w Polsce terapeutkę tańcem i ruchem, która dodatkowo ukończyła cały program szkolenia analizy ruchu – Laban International Movement Studies).
Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zarówno zawodowe jak i osobiste. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.