PRAKTYKA ŚWIADOMEGO RUCHU

Opiera się na połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Metody, które integruję w pracy to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem oraz Open Floor. Praktyka buduje ucieleśnioną obecność, empatię, rozluźnienie i ożywienie.

Najbliższe warsztaty
benjamin-wedemeyer-V521_-OLizw-unsplash

NOWOROCZNY TANIEC Z MARZENIAMI

6.01.2022, Warszawa, 16.00-20.00

Spełnienie marzenia jest swego rodzaju magią (…) to sprawienie, że coś staje się rzeczywiste, odciśnięcie swego śladu na otaczającym świecie”/ Philippa Gregory
Spotkaj się z energią Twoich marzeń w świadomym oddechu, ruchu, w połączeniu z marzeniami innych osób podczas NOWOROCZNEGO TAŃCA Z MARZENIAMI.
To już kilkuletnia tradycja, otwierająca nowy rok i pozwalająca pozytywnie nastroić się na nadchodzący czas.
Tym razem nie tylko wytańczymy, ale i wyśpiewamy i wybrzmimy marzenia.
W tańcu, muzyce i śpiewie możesz:
– wyłonić gdzieś z głębi serca marzenie, którego może jeszcze nie nazwałaś/eś słowami
– poruszyć w sobie marzenie, które masz, tak jakbyś doświadczał/a już realnie jego częściowego spełnienia
– przebyć symboliczną drogę w kierunku urzeczywistnienia Twojego marzenia.
DSC_9225

SIŁA SPOKOJU – cykl 6 tematycznych warsztatów online

28.02.22-04.04.22, poniedziałki 18:30 – 20:30

Jeśli zdarza Ci się ostatnio reagować impulsywnie, odczuwać wyczerpujące pobudzenie lub przeciwnie: stan bierności, marazmu, bycia w „odcięciu”, to znaczy, że potrzebujesz nauczyć się odzyskiwać balans energii życiowej i radzić sobie z długotrwałymi napięciami.

W czasie przedłużającego się stresu, izolacji i nieprzewidywalności dojść może do rozregulowania układu nerwowego. Nadmierna aktywność sympatycznego układu nerwowego i podwyższony poziom kortyzolu utrudnia regenerację.

 Zapraszam do wzięcia udziału w 6-tygodniowym programie online opartym o wiedzę z zakresu języka ruchu Laban Bartenieff, somatyki i BodyMind Dancing oraz terapii tańcem i ruchem, a także elementach pracy zaczerpniętych z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

praktykaruchu1

GRUPA ONLINE — WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA Z ELEMENTAMI PRACY SOMATYCZNEJ

8 wtorków godz. 18.30-20.00, startujemy 1 marca 2022

Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z praktyką świadomego ruchu. Poznamy m.in. ruchowe wzorce rozwojowe, frazy związane z organami wewnętrznymi, płynami w organizmie, ruchy wspierające połączenie, rozluźnienie i ożywienie. Stworzymy okazję do zatańczenia z różnymi tematami, które się pojawią i przełożymy je na improwizacje ruchowe. Będzie można poznać 2-3 frazy do własnej praktyki, zdobyć kilka przydatnych informacji z zakresu somatyki i mieć czas na intuicyjny, naturalny ruch, taki jakiego będziesz potrzebować. Damy sobie też czas na refleksje, tak, by połączyć doświadczenie ciała z myślami i emocjami. Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować lub zaciekawić.

AHalprin

RETURNING HOME – FILMOWY I RUCHOWY WIECZÓR INSPIRACJI Z ANNĄ HALPRIN

Niedziela: 7.11.21, 17.00-20.30
7.11.21 Zapraszam na filmowy i ruchowy Wieczór inspiracji z Anną Halprin “Returning Home” – w godz. 17.00 – 20.30. W Warszawie lub online, jeśli ktoś jest z innego miasta a chce wziąć udział.
Niezwykły film, a przed wszystkim Anna Halprin. To jeden z ostatnich filmów dokumentalnych z jej udziałem. Anna odeszła w tym roku w wieku 100 lat! Całe jej życie wypełnione było sztuką, kontaktem z ludźmi i naturą.
To trzeci film, na który zapraszam (i nie ostatni) w połączeniu z warsztatem po nim. W podtytule tego filmu pojawia się określenie: lekcja życia, straty i wolności.
Film jest głęboko poruszający, nawiązuje do powrotu do domu, do źródła, do tańca i natury. Jest zasilony ogromną mądrością i siłą życiową Anny Halprin.
Tutaj znajdziesz link do rozmowy z Anną Halprin, kiedy miała już prawie 100 lat! https://www.youtube.com/watch?v=UhiG7Km03nM
taniec3wydarz

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – IX edycja Treningu rozpocznie się 23-24.10.2021

5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską (jedyną obecnie w Polsce terapeutkę tańcem i ruchem, która dodatkowo ukończyła cały program szkolenia analizy ruchu – Laban International Movement Studies).
Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zarówno zawodowe jak i osobiste. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!