PRAKTYKA ŚWIADOMEGO RUCHU

Opiera się na połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Metody, które integruję w pracy to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem oraz Open Floor. Praktyka buduje ucieleśnioną obecność, empatię, rozluźnienie i ożywienie.

Najbliższe warsztaty
MV5BMzM2MzZmZTQtY2JlMC00MTY0LTgxNjktYzM1MTQxODM2YjU4XkEyXkFqcGdeQXVyNTA0MTI0NzI@._V1_

FILMOWY I RUCHOWY WIECZÓR INSPIRACJI „JOURNEY INTO SENSUALITY ” ANNA HALPRIN I AUGUSTE RODIN

Niedziela 16.05.21, 17-20.30

Niezwykły film! Journey into sensuality – film o procesie tworzenia Anny Halprin- w tym roku ukończyła 100 lat i nadal tańczy!
Tancerka, terapeutka, choreografka, Kobieta niezwykła, autorka książki “Taniec jako sztuka uzdrawiania”

W czasie kiedy była zszokowana i przerażona obrazami wojny w Iraku i szerzeniem się przemocy na świecie, Anna Halprin odwiedziła Muzeum Rodina w Paryżu. Głęboko poruszona rzeźbami Rodina, postanowiła stworzyć performance taneczny oparty na fascynujących postaciach Rodina, który ukaże jej wizję ludzkiego ciała jako odbicia natury: niewinnego, prawdziwego i pięknego.

“Świat nie będzie szczęśliwy, dopóki wszyscy ludzie nie będą mieli dusz artystów” – Auguste Rodin

Film opowiada o procesie twórczym, podczas którego możemy obserwować Annę Halprin w akcie tworzenia, nadającą kształt wizji. Fred Frith skomponował niezwykłą ścieżkę dźwiękową, która towarzyszy ruchom tancerzy i obrazom rzeźb Rodina.

Film jest w języku angielskim, ale z racji jego charakteru sporo można odebrać z obrazu, ruchu, muzyki. To może być eksperyment-przyjście i odbiór tak jak jest to możliwe, poza słowami. Film trwa ok 60 minut, potem po krótkiej przerwie poprowadzę w oparciu o kilka wątków z niego rozgrzewkę i kreatywne doświadczenie w ruchu, tańcu, malowaniu.

Będzie to wieczór pełnej inspiracji!!
Tutaj znajdziesz link do 9 min wywiadu z Anną Halprin https://www.youtube.com/watch?v=7iRJtwa44c4

Po filmie zaproszę w oparciu o kilka wątków z niego do rozgrzewki i kreatywnego doświadczenia w ruchu, tańcu z wykorzystaniem języka ruchu i BodyMindDancing

sunset-1373171_1920

SIŁA SPOKOJU – cykl 6 tematycznych warsztatów online

4.10.21-29.21, poniedziałki 18:30 – 20:30

Jeśli zdarza Ci się ostatnio reagować impulsywnie, odczuwać wyczerpujące pobudzenie lub przeciwnie: stan bierności, marazmu, bycia w „odcięciu”, to znaczy, że potrzebujesz nauczyć się odzyskiwać balans energii życiowej i radzić sobie z długotrwałymi napięciami.

W czasie przedłużającego się stresu, izolacji i nieprzewidywalności dojść może do rozregulowania układu nerwowego. Nadmierna aktywność sympatycznego układu nerwowego i podwyższony poziom kortyzolu utrudnia regenerację.

 Zapraszam do wzięcia udziału w 6-tygodniowym programie online opartym o wiedzę z zakresu języka ruchu Laban Bartenieff, somatyki i BodyMind Dancing oraz terapii tańcem i ruchem, a także elementach pracy zaczerpniętych z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

praktykaruchu1

GRUPA ONLINE — WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA Z ELEMENTAMI PRACY SOMATYCZNEJ

10 wtorków godz. 18.30-20.00, startujemy 5 października 2021

Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z praktyką świadomego ruchu. Poznamy m.in. ruchowe wzorce rozwojowe, frazy związane z organami wewnętrznymi, płynami w organizmie, ruchy wspierające połączenie, rozluźnienie i ożywienie. Stworzymy okazję do zatańczenia z różnymi tematami, które się pojawią i przełożymy je na improwizacje ruchowe. Będzie można poznać 2-3 frazy do własnej praktyki, zdobyć kilka przydatnych informacji z zakresu somatyki i mieć czas na intuicyjny, naturalny ruch, taki jakiego będziesz potrzebować. Damy sobie też czas na refleksje, tak, by połączyć doświadczenie ciała z myślami i emocjami. Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować lub zaciekawić.

taniec3wydarz

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – IX edycja Treningu rozpocznie się 23-24.10.2021

5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską (jedyną obecnie w Polsce terapeutkę tańcem i ruchem, która dodatkowo ukończyła cały program szkolenia analizy ruchu – Laban International Movement Studies).
Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zarówno zawodowe jak i osobiste. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!