PRAKTYKA ŚWIADOMEGO RUCHU

Opiera się na połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Metody, które integruję w pracy to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem oraz Open Floor. Praktyka buduje ucieleśnioną obecność, empatię, rozluźnienie i ożywienie.

DSC_9035

CZUŁA SIŁA OBECNOŚCI – RUCHOWE WZORCE ROZWOJOWE

Grupa poranna i Grupa wieczorna – do wyboru 🙂

5 poniedziałków godz. 9.30-10.30/40 lub 19.00-20.00/10.  13III- 17IV zoom

Zapraszam na praktykę języka ruchu z elementami somatyki. Każde zajęcia będą inspirowane konkretnym ruchowym wzorcem rozwojowym i tematem życiowym, który może wiązać się z tym wzorcem.

Poruszymy tematy :

  1. Bycie w jedności i wyodrębnianiu. Otwieranie na świat, powracanie do siebie.
  2. Stabilność i mobilność. Kręgosłup i elastyczność w relacji.
  3. Centrum grawitacji i lewitacji. Siła, sprawczość i delikatność lekkości.
  4. Granice i wybory, klarowność obejmująca dualność.
  5. Pełnia możliwości ruchu, odzyskiwanie i wzmacnianie odżywczych połączeń w ciele.

Spotkania trwać będą 60-70 minut. Pomiędzy nimi będę proponować podpowiedzi do praktyki własnej, by powracać do tego, co buduje świadomość siebie w ciele.

DSC_6186

ŚNIENIE I MOC INTENCJI – NOC INSPIRACJI, 17.03.23

Warsztat inspirowany: doświadczeniami A.Mindella, procesem kreatywnym, językiem ruchu oraz technikami świadomego śnienia.

Z radością zapraszam na całą noc inspiracji, którą poprowadzimy razem z Sylwią Lewczuk. Chcesz zajrzeć w nietypowy i zaskakujący sposób w nurtujący Ciebie sen, wyobrażenie? Odwiedzić je w ruchu, nie jedynie poznawczo przez umysł?  Śnimy na progu. Już prawie mamy dostęp do czegoś. Od czasu do czasu przychodzą sny z powiązane są z naszą życiową ścieżką.

Co się będzie działo?

Zatańczymy, rozgrzejemy się różnymi barwami języka ciała, popracujemy kreatywnie z wybranym snem/wyobrażeniem z Agnieszką, a następnie doświadczymy świadomego śnienia prowadzonego przez Sylwię. Być może na granicy świadomego czuwania i snu uzmysłowisz sobie, że jednocześnie śnisz i jest w Tobie część, która chce być świadoma.

To właśnie w tym momencie pojawia się szana doświadczenia obrazów z nieświadomości, inforacji, których nie wymyśli kontrolujący racjonalny umysł. Nieraz dzieje się tak, że nieoczekiwanie zauważysz wskazówkę, która pojawi się w odpowiedzi na zadawane pytania podczas świadomego śnienia.

Nad ranem podsumujemy w ruchu i słowie nocny proces złożony z dwóch części: warsztatowej i świadomego śnienia, by uchwycić, jaki rodzaj ruchu, energii, myśli prowadzi Ciebie do realizowania potencjału, wizji.  Ważne, by wiedzieć i czuć, jaki rodzaj ruchu, myśli i działania wspiera Ciebie nie tylko podczas śnienia ale i w codzienności, by móc kontynyować swój proces.

DSC_6312

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – XI edycja Treningu, zaczynamy 21.10.23 – 12.05.2024

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o język ruchu w ujęciu Laban Bartenieff Movement (LBMS), terapię tańcem i ruchem oraz BodyMind Dancing. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony od 10 lat przez Agnieszkę Sokołowską (terapeutkę, superwizorkę tańcem i ruchem z dodatkową specjalizacją analizy ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies) i Body Mind Dancing Teacher.

Korzyścią  jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i doświadczenie leczącej siły pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań.

Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zarówno zawodowe jak i osobiste. Zapraszam zarówno te osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu jak i osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele i poczucie jaką transformację może dać wytańczenie życia.

DSC_9225

SIŁA SPOKOJU – cykl 6 tematycznych warsztatów online

nowy termin wkrótce, można zgłaszać zainteresowanie 🙂

👉Potrzebujesz poczuć więcej rozluźnienia ale i chęci do życia, a nawet radości?

👉Szukasz sposobu, by nie wracały do Ciebie myśli o sytuacjach, których obecnie nie da się rozwiązać?
👉Chcesz znaleźć balans, by nie angażować się nadmiernie, ale i nie odcinać emocji?
👉Tęsknisz za odczuciem dobrostanu w ciele, emocjach i myślach?
🍀Jeśli zdarza Ci się ostatnio reagować impulsywnie, odczuwać wyczerpujące pobudzenie lub przeciwnie: stan bierności, marazmu, bycia w „odcięciu”, to znaczy, że potrzebujesz nauczyć się odzyskiwać balans energii życiowej i radzić sobie z długotrwałymi napięciami.

 Zapraszam do wzięcia udziału w 6-tygodniowym programie online opartym o wiedzę z zakresu języka ruchu Laban Bartenieff, somatyki i BodyMind Dancing oraz terapii tańcem i ruchem, a także elementach pracy zaczerpniętych z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!