PRAKTYKA ŚWIADOMEGO RUCHU

Opiera się na połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Metody, które integruję w pracy to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem oraz Open Floor. Praktyka buduje ucieleśnioną obecność, empatię, rozluźnienie i ożywienie.

breathmadevisible_press_anna_portrait3

DANCING LIFE – FILM ANNY HALPRIN i WARSZTAT

sobota 1. 10.22, 11.00-16.00

Z radością zapraszam na 5 godzinny warsztat połaczony z filmem Dancing Life Anny Halprin.

“Ruch  skrywa w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza”. A.Halprin

Puszczę fragmenty niezwykłych nagrań warsztatów i wspomnień prowadzonych przez Annę Halprin, które ułożyłam w logikę naszego warsztatu.
– Nagrania przepleciemy pogłębionym doświadczeniem w ruchu i tańcu.
– Będzie rozgrzewka i podróż od umysłu do ciała i od ciała do emocji.
– Połączenie z intuicją, myśleniem prawopółkulowym, by usłyszeć i odkryć, to co z głębi Twojej Istoty chce się wypowiedzieć w ruchu, rysunku.
– Proces kreatywny z odkrytą przez Ciebie w rozgrzewce potrzebą, wiadomością, obrazem, myślą – tym, co przyjdzie w bezpiecznej atmosferze i w oparciu o jego naturalne etapy.

– Połaczymy się ze sobą w Wytańczaniu Życia, ale i z Duchem – Tańczącej Kobiety, twórczyni Life-Art process, autorki książki Uzdrowienie przez taniec. Kobiety, które tańczyła mając ponad 100 lat.

Obejrzymy ok 60 min materiału (z 6 godzin tego dokumentu) a w nim tytuły:

Movement/Feeling Process, The 3 Levels of Awareness, The Psychokinetic Visualization Process

Warsztat będzie bazował zarówno na filmie jak i na podejściu Laban Bartenieff i Body Mind Dancing, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu.

DSC_6312

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – X edycja Treningu rozpocznie się 15-16.10.2022

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o język ruchu w ujęciu Laban Bartenieff Movement (LBMS), terapię tańcem i ruchem oraz BodyMind Dancing. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony od 10 lat przez Agnieszkę Sokołowską (terapeutkę, superwizorkę tańcem i ruchem z dodatkową specjalizacją analizy ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies) i Body Mind Dancing Teacher.

Korzyścią  jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i doświadczenie leczącej siły pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań.

Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zarówno zawodowe jak i osobiste. Zapraszam zarówno te osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu jak i osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele i poczucie jaką transformację może dać wytańczenie życia.

DSC_9225

SIŁA SPOKOJU – cykl 6 tematycznych warsztatów online

poniedziałek 24.10.22-05.12.22  18:30 – 20:30

👉Potrzebujesz poczuć więcej rozluźnienia ale i chęci do życia, a nawet radości?

👉Szukasz sposobu, by nie wracały do Ciebie myśli o sytuacjach, których obecnie nie da się rozwiązać?
👉Chcesz znaleźć balans, by nie angażować się nadmiernie, ale i nie odcinać emocji?
👉Tęsknisz za odczuciem dobrostanu w ciele, emocjach i myślach?
🍀Jeśli zdarza Ci się ostatnio reagować impulsywnie, odczuwać wyczerpujące pobudzenie lub przeciwnie: stan bierności, marazmu, bycia w „odcięciu”, to znaczy, że potrzebujesz nauczyć się odzyskiwać balans energii życiowej i radzić sobie z długotrwałymi napięciami.

 Zapraszam do wzięcia udziału w 6-tygodniowym programie online opartym o wiedzę z zakresu języka ruchu Laban Bartenieff, somatyki i BodyMind Dancing oraz terapii tańcem i ruchem, a także elementach pracy zaczerpniętych z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

DSC_5956

CZUŁA SIŁA OBECNOŚCI – WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA

7 poniedziałków godz. 9.30-10.30/40, 14 XI- 23 I, zoom

UWAGA: całość wpłat za udział jest przekazywana na Fundacje wspierające dzieci i młodzież w tym, by stwarzać im dostęp do lepszego życia w obecnym świecie. Nazwy Fundacji, na które proszę o wpłatę są podane w pełnym opisie wydarzenia.
Zapraszam na praktykę języka ruchu z elementami somatyki wszystkie osoby, które chcą rozpocząć tydzień z przepływem energii i dać coś dobrego sobie i innym.
Grupa zacznie się w środku jesieni, w czasie, kiedy szczególnie potrzebujemy ożywienia, obudzenia, ale i regeneracji, inspiracji, czułej obecności.
Spotkania trwać będą 60 minut. Pomiędzy nimi będę proponować podpowiedzi do praktyki własnej, by powracać do tego, co buduje świadomość siebie w ciele.
Zajęcia każdorazowo trwają – 9.30-10.30
Poruszymy tematy :

1. Obecność w tu i teraz. Zakorzenianie w czuciu i zmysłach.

2. Dwa kierunki rozluźnienia przepływu: inspirowane treningiem Schulza i Jacobsona.

3. Odkrywanie co bardziej ożywia: swoboda bez struktury czy możliwość spotkania oporu.

5. Surfowanie z energią wznoszenia i opadania, koniec i kolejny początek.

6. Granice i kierunki, osobista i zewnętrzna przestrzeń.

7. Czuła siła obecności – Twoje słowa w języku ruchu – podsumowanie

Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować i wesprzeć przepływ energii życiowej.

IMG_8956

KREATYWNA ENERGIA ŻYCIA I SNÓW

3.12.22, sobota, 16.00-21.30

Z radością zapraszam na warsztat, który poprowadzę razem z Anną Ostafil. Otworzymy przestrzeń na pierwsze z cyklu spotkanie z twórczą energią, która potrzebuje inspiracji i zasilenia, by mogła odżywiać w codziennym życiu.

Zaczniemy przywitaniem i muzyką, którą zagra Ania. Zabrzmią ukulele, flet, bęben szamański, misy tybetańskie i kryształowe, gongi, dzwony rurowe i dzwonki wietrzne.  Ania zagra również na indyjskim harmonium.

Zaprosimy do części ruchowej podróży i zatańczymy z wybranymi elementami, obrazami ze snów, wyobrażeń.  Poszukasz wskazówki, znaczenia, kierunku, z otwartością na to, co się przed Tobą odkryje w tańcu, muzyce, śpiewie.

Odkryjesz, jaki rodzaj ruchu może prowadzić w kierunku głębszego odczucia i zrozumienia przesłania snu na ten moment dla Ciebie. Na koniec będzie czas na wspólny taniec, śpiew, medytację w intencji pielęgnowania kreatywnej energii życia i łączenia się z intuicją i wewnętrznym własnym prowadzeniem po krajobrazie emocji, myśli, relacji wewnętrzno-zewnętrznych.

Zapraszamy wszystkich, którzy ciekawią się połączeniem ruchu, emocji, myśli, śpiewu, muzyki i chcą się zainspirować, odpocząć, twórczo zasilić w jesiennym czasie.

Tworzę już od kilkunastu lat warsztaty i mocno czuję, że energia zbiorowej świadomości, ale też i tego, co głęboko w środku tka między nami nici porozumienia i otwiera przestrzenie, których samemu/ej nie sposób zgłębić.

 

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!