PRAKTYKA ŚWIADOMEGO RUCHU

Opiera się na połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Metody, które integruję w pracy to: Laban Bartenieff Movement, Terapia tańcem i ruchem oraz Open Floor. Praktyka buduje ucieleśnioną obecność, empatię, rozluźnienie i ożywienie.

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!


Najbliższe warsztaty
90269014_543758752916479_6547845258145693696_o (1)

DWIE, 2-MIESIĘCZNE GRUPY PRAKTYKI ONLINE LABAN BARTENIEFF Z ELEMENTAMI PRACY SOMATYCZNEJ

8 Poniedziałków 1.06 do 20.07, godz. 18.30-19.45
8 Wtorków 2.06 do 21.07, godz. 18.30-19.45

Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z praktyką świadomego ruchu. Poznamy m.in. ruchowe wzorce rozwojowe, frazy związane z organami wewnętrznymi, płynami w organizmie, ruchy wspierające połączenie, rozluźnienie i ożywienie. Stworzymy okazję do zatańczenia z różnymi tematami, które się pojawią i przełożymy je na improwizacje ruchowe. Będzie można poznać 2-3 frazy do własnej praktyki, zdobyć kilka przydatnych informacji z zakresu somatyki i mieć czas na intuicyjny, naturalny ruch, taki jakiego będziesz potrzebować. Damy sobie też czas na refleksje, tak, by połączyć doświadczenie ciała z myślami i emocjami. Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować lub zaciekawić.

7300293.3

FILMOWY I RUCHOWY WIECZÓR INSPIRACJI „BREATH MADE VISIBLE” ANNA HALPRIN

Niedziela 6.09.20, 17-20 

Niezwykły film! Zapraszam 6 września na film inspirowany twórczością i życiem Anny Halprin, która 13lipca tego roku kończy 100 lat!

Film o życiu, ciele i pasji tańcu. “Breath made visible” jest filmem, z którego przepływa moc energii życia, tworzenia, dzielenia się ludźmi cudem, który niesie ruch i taniec. Opowiada również o chorobie i wychodzeniu z niej, o pracy z ludźmi. Anna Halprin podczas jego nagrywania ma 89 lat.
CO ANNA HALPRIN MÓWI O RUCHU I TAŃCU?
„Ruch skrywa w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza, w świat naszego wnętrza, świat, dla którego nie mamy nazwy”
„Zrozumienie związku między ruchem i uczuciami jest łatwe, ale zrozumienie jak działa umysł w odniesieniu do ciała nie jest już takie proste. Odkryłam, że pomocne są tu symbole, obrazy które pojawiają się w głowie podczas pracy z ciałem. Poszłam dalej. Chciałam aby ludzie malowali swoje wewnętrzne obrazy, oglądali je a następnie ucieleśniali – uczyli się fizycznego języka swoich obrazów.”

Film jest w języku angielskim i z napisami w tym języku. Wiele można odebrać z muzyki, symboli, mowy ciała Anny Halprin, więc to też może być eksperyment-przyjście i odbiór tak jak jest to możliwe, poza słowami. Film trwa ok 80 minut, potem poprowadzę w oparciu o kilka wątków z niego i z naszych refleksji kreatywne doświadczenie w ruchu, tańcu, tak byśmy zainspirowani mieli czas na własny proces w ruchu.

IMG_2860 (1)

WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA  – GRUPA LABAN BARTENIEFF

wtorki 18.00-20.00 (15 spotkań)
Warszawa, ul.Grażyny, stacja metra Racławicka  13.10.20- 23.02.21

Będziemy się różnorodnie, świadomie i spontanicznie poruszać, odkrywając, co służy każdej osobie na poziomie ciała, emocji i relacji. Będziemy szukać ruchów zgodnych z intencją i naturalnym przepływem i poznawać język ruchu stworzony przez Labana. Zatańczymy z każdym tematem, który przyjdzie i na który będzie można spojrzeć z innej perspektywy, „myśląc” bez wysiłku. Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z rożnymi aspektami ruchu. Poznamy m.in. ruchowe wzorce rozwojowe, zatańczymy w swojej osobistej przestrzeni i przestrzeni innych osób, poznamy cechy ruchu i tematy obecne i w samym ruchu i w życiu i poodkrywamy związek między nimi.

Zapraszam te osoby, które już brały udział, ale i te dla których przygoda z językiem ruchu, z praktyką Laban Bartenieff to coś nowego.

taniec3wydarz

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – VIII edycja Treningu rozpocznie się 24-25 października 2020

5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Agnieszkę Sokołowską (jedyną obecnie w Polsce terapeutkę tańcem i ruchem, która dodatkowo ukończyła cały program szkolenia analizy ruchu – Laban International Movement Studies).
Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności zarówno zawodowe jak i osobiste. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.