Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

DZIEŃ INSPIRACJI – WARSZTAT I FILM ANNY HALPRIN „BREATH MADE VISIBLE”

28 września 11:00 - 17:30

wrzesień282024

SZCZEGÓŁY

GODZINY: od 11.00-17.30  (sobota)

KOSZT: 420 zł przy wpłacie do 30.06 (później 550 zł). Jeśli kwota wpłaty stanowi dla Ciebie przeszkodę w udziale, proszę o kontakt. Wspólnie poszukamy rozwiązania. Wpłaty są zwracane po potrąceniu 50 zł opłat administracyjnych do 6.08.

WPŁATA NA KONTO: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska, 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE: Centrum w Ruchu, ul. Żegańska 1A, Warszawa

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Z radością zapraszam na dzień pełen inspiracji!

Niezwykły film „Breath made visible” Anny Halprin, która żyła ponad 100 lat i tańczyła, prowadziła warsztaty mając ponad 90 lat! Całe jej życie wypełnione było sztuką, kontaktem z ludźmi i naturą.

Anna Halprin mówiła, że ruch  skrywa w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza. Nie jest ważne jak taniec wygląda.
Chodzi o doświadczenie ruchu, w którym powracasz do siebie w autentyczności i odwadze tańczenia tak, jak poczujesz. Bez instrukcji, ale z inspiracją, akceptacją i świadomością.

Warsztat inspirowany: językiem ruchu/ciała, pracą Anny Halprin oraz tańcem opartym na głębokim połączeniu CiałoUmysłEmocje

————————————–
Co się będzie działo?
————————————–
Zatańczymy, rozgrzejemy się różnymi barwami języka ciała. Przetrzemy szlak połączenia od umysłu do ciała i ciała do umysłu, tak jak często pracowała Anna Halprin.

Film jest w języku angielskim, ale sporo w nim ruchu i wizualności. Trwa 80minut.

Będzie okazja, by dotknąć tego, co teraz tańczysz w życiu i sprawdzenia jak to ma się do tego, czego potrzebujesz.

Po to, by zaktualizować swoją intencję na najbliższy czas, odnaleźć mini-rytuał ruchowy, który ją wesprze i znaleźć połączenie BodyMind.

Porusza mnie jak Anna Halprin mówi, że przez taniec ciało potrafi przemawiać w każdym wieku, języku i sytuacji. Co dalej, gdzie idę? – nawet takie pytanie może być wytańczone. Nie zawsze z jasną odpowiedzią.

Jak odnaleźć taniec, który odzwierciedla kalejdoskop życia? Zatańczyć zmaganie, wyluzowanie, napięcie, odpuszczenie, rezygnację, pomieszanie, nadzieję, obawę, możliwość wyboru, kolejną pętelkę, węzeł, rozplątanie.

Taniec nie koniecznie jest samą przyjemnością, przynosić może wskazówkę, przemieniać emocje, uelastyczniać skostniałą myśl. Ruch jest rozmową ze sobą, z czymś głęboko w Tobie. Daje możliwość kreacji, którą być może wybierze się do urzeczywistnienia w życiu.

CO DAJE BUDZENIE ŚWIADOMOŚCI CIAŁA ?

Warsztaty inspiracji opierają się na języku ruchu, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy, kreatywnej inspiracji i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ciała i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi na pełniejszym poziomie, autentyczną, wrażliwą, odważną.

Praktykowanie ruchu, tańca, śpiewu, muzyki, malowania, śnienia poszerza rozumienie siebie o perspektywę tego, co chce wyrazić się z głębi Twojej esencji, potrzeb, duszy.
Praktyka ucieleśnionego życia daje dostęp do siebie i może odblokować dużo życiowej energii, uwięzionej przez różne życiowe historie, który każdy za sobą niesie. Nie jest to tajemnicą, że żyjemy w świecie, który nie jest zbudowany w harmonii. W ruchu ta harmonia może powracać, jeśli da się sobie czas i odwagę zajrzenia do swego domu-ciała.

Tworzę już od kilkunastu lat warsztaty i mocno czuję, że energia zbiorowej świadomości i nieświadomości może tkać między nami nici porozumienia, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy różni i we wzajemnym szacunku. Otwierają się wtedy przestrzenie, których samemu/ej nie sposób zgłębić.