Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

DANCING LIFE- warsztat inspiracji i fragmenty filmu z Anną Halprin

7 października 11:30 - 16:30

październik72023

SZCZEGÓŁY

GODZINY: od 11.30-16.30  w sobotę

KOSZT: 400 zł przy wpłacie do 7.09. Później 490 zł . Jeśli kwota wpłaty stanowi przeszkodę w udziale, proszę o kontakt, poszukamy rozwiązania. Wpłaty są zwracane do 7.09.23

WPŁATA NA KONTO: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska, 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE: Anyajoga, ulKrasińskiego 35 A, Warszawa

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Niezwykłe fragmenty filmu  „Dancing Life”z warsztatami i opowieściami Anny Halprin, która żyła ponad 100 lat i tańczyła, prowadziła warsztaty mając ponad 90 lat! Całe jej życie wypełnione było sztuką, kontaktem z ludźmi i naturą.

„Ruch  skrywa w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza”, A.Halprin

Nie jest ważne jak taniec wygląda.
Chodzi o doświadczenie ruchu, w którym powracasz do siebie w autentyczności i odwadze tańczenia tak jak poczujesz. Tak jak chcesz. Bez instrukcji, ale z inspiracją, akceptacją i świadomością.

Warsztat inspirowany: językiem ruchu/ciała, pracą Anny Halprin oraz tańcem opartym na głębokim połączeniu CiałoUmysłEmocje

————————————–
Co się będzie działo?
————————————–
Zatańczymy, rozgrzejemy się różnymi barwami języka ciała. Przetrzemy szlak połączenia od umysłu do ciała i ciała do umysłu, tak jak często pracowała Anna Halprin.

Wybiorę fragmenty z kilkugodzinnego filmu Dancing Life, by pokazać sposób pracy Anny Halprin i to jak bardzo jest połączony z językiem ciała. Film jest w języku angielskim, nie tłumaczony, ale to będą krótkie fragmenty i sporo ruchu i wizualności.

Będą fragmenty filmu m.in o:
— 3 poziomach świadomości
– pracy z self-portrait (własnym, metaforycznym portretem)
— tematach indywidualnych i łączących grupę

Będzie okazja, by dotknąć tego, co teraz tańczysz w życiu i sprawdzenia jak to ma się do tego, czego potrzebujesz.

Po to, by zaktualizować swoją intencję na najbliższy czas, odnaleźć mini-rytuał ruchowy, który ją wesprze i znaleźć połączenia w różnych obszarach: BodyMind, ja-grupa, taniec-obraz, ugruntowanie-marzenia

CO DAJE BUDZENIE ŚWIADOMOŚCI CIAŁA ?

Warsztaty inspiracji opierają się na języku ruchu, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy, kreatywnej inspiracji i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ciała i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi na pełniejszym poziomie, autentyczną, wrażliwą, odważną.

Praktykowanie ruchu, tańca, śpiewu, muzyki, malowania, śnienia poszerza rozumienie siebie o perspektywę tego, co chce wyrazić się z głębi Twojej esencji, potrzeb, duszy.
Praktyka ucieleśnionego życia daje dostęp do siebie i może odblokować dużo życiowej energii, uwięzionej przez różne życiowe historie, który każdy za sobą niesie. Nie jest to tajemnicą, że żyjemy w świecie, który nie jest zbudowany w harmonii. W ruchu ta harmonia może powracać, jeśli da się sobie czas i odwagę zajrzenia do swego domu-ciała.

Tworzę już od kilkunastu lat warsztaty i mocno czuję, że energia zbiorowej świadomości i nieświadomości może tkać między nami nici porozumienia, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy różni i we wzajemnym szacunku. Otwierają się wtedy przestrzenie, których samemu/ej nie sposób zgłębić.