JĘZYK RUCHU – TRENING, WARSZTATY

Wytańczanie Życia to bycie w całości, w połączeniu ciała-emocji-myśli-relacji. Podejścia, które integruję w pracy to: język ruchu/ciała (Laban Bartenieff Movement System), terapia tańcem i ruchem oraz Body Mind Dancing, praca na procesie opartym o relacje i kreatywność.

rsz_aga

Dzień inspiracji – film pt. „Breath made visible”Anny Halprin i warsztat, od 11.00 do 17.30- 28.09.24

Niezwykły film „Breath made visible” Anny Halprin, która żyła ponad 100 lat i tańczyła, prowadziła warsztaty mając ponad 90 lat! Całe jej życie wypełnione było sztuką, kontaktem z ludźmi i naturą.

Anna Halprin mówiła, że ruch  skrywa w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza. Nie jest ważne jak taniec wygląda.
Chodzi o doświadczenie ruchu, w którym powracasz do siebie w autentyczności i odwadze tańczenia tak, jak poczujesz. Bez instrukcji, ale z inspiracją, akceptacją i świadomością.

Warsztat inspirowany: językiem ruchu/ciała, pracą Anny Halprin oraz tańcem opartym na głębokim połączeniu CiałoUmysłEmocje.

Warsztaty inspiracji opierają się na języku ruchu, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy, kreatywnej inspiracji i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ciała i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi na pełniejszym poziomie, autentyczną, wrażliwą, odważną.

Praktykowanie ruchu, tańca, śpiewu, muzyki, malowania, śnienia poszerza rozumienie siebie o perspektywę tego, co chce wyrazić się z głębi Twojej esencji, potrzeb, duszy.
Praktyka ucieleśnionego życia daje dostęp do siebie i może odblokować dużo życiowej energii, uwięzionej przez różne życiowe historie, który każdy za sobą niesie. Nie jest to tajemnicą, że żyjemy w świecie, który nie jest zbudowany w harmonii. W ruchu ta harmonia może powracać, jeśli da się sobie czas i odwagę zajrzenia do swego domu-ciała.

DSC_9127

CZUŁA SIŁA OBECNOŚCI – WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA (NOWOŚĆ)

Grupa poranna i Grupa wieczorna – do wyboru 🙂

6 poniedziałków (co dwa tygodnie) od 16.09.24 do 25.11 

Zapraszam do wytańczenia, poruszenia „liter” języka ruchu. Na różne sposoby, na każdych zajęciach ucząc się i doświadczając dla siebie różnych połączeń.

Podczas tego cyklu poruszymy tematy:

  1. Barwy języka ruchu i akcje w ciele. Działanie i odczuwanie.
  2. Kształty relacji i świat z ich perspektyw. Zastyganie i ruszanie.
  3. Organizacja energii życiowej. Zaczynanie, kontynuowanie, kończenie.
  4. Przestrzeń, jaką czuję i jakiej potrzebuję.
  5. Komunikowanie się z innymi, wyrażanie siebie i działanie – taniec trzech obszarów z czuciem przestrzeni.
  6. Pełnia możliwości ruchu – marzenia, pasja/zaangażowanie, wpływ.

Każde doświadczenie ruchowe ma swoją logikę i strukturę, jednak z drugiej strony daje dużo wolności. Nie ma jednego ćwiczenia na konkretną emocję, podobnie jak nie ma jednego rodzaju smutku czy radości, jednej definicji bliskiej relacji lub kłótniMyśli zamieszkują ciało, a nie tylko umysł. To, co się mówi, a nawet to, co się myśli do siebie, znajduje swoje odzwierciedlenie w oddechu, napięciu mięśniowym, postawie ciała. 

Zajęcia każdorazowo trwają – 9.30-10.40 (grupa poranna) oraz 19.00-20.10 (grupa wieczorna). Odniesimy się zawsze do całego naszego Ja: ciała-psychiki-myśli, zaczynając zawsze od domu ciała i ruchu w nim. Pełen opis w wydarzeniu 🙂

DSC_6312

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.
Warszawa – XII edycja Treningu, zaczynamy 5.10.24 – 13.04.2025

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o język ruchu w ujęciu Laban Bartenieff Movement (LBMS), terapię tańcem i ruchem oraz BodyMind Dancing. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony od 12 lat przez Agnieszkę Sokołowską (superwizorkę terapii tańcem i ruchem, nauczycielką języka ruchu (certyfikat Laban International Movement Studies) i Body Mind Dancing Teacher.

Korzyścią  jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i przede wszystkim doświadczenie na sobie leczącej siły pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań.

Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć głównie swoje umiejętności osobiste. Zapraszam zarówno te osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu jak i osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele i poczucie jaką transformację może dać wytańczenie życia.

DSC_9128b (1)

 PAMIĘĆ CIAŁA – PRAKTYCZNY WEBINAR – NAGRANIE

Każdy webinar – to praca z ważnym życiowo tematem, krótki wykład i materiały

„Nic się nie zmieni, póki nic się nie poruszy”. A.Einstein

Nagranie i materiał uzupełniający – w sklepie do zakupu
Jak działa pamięć ciała? Dlaczego powtarzamy zachowania, które nam nie służą, uciekamy od ciała w umysł, odcinamy się od czucia? W jaki sposób język ruchu i wytańczanie życia mogą pomóc w powracaniu do siebie?

Dzięki webinarowi: Poszerzysz wiedzę o rodzajach pamięci ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak działa pamięć ciała.

Poznasz wybrane ćwiczenia pomagające uspakajać układ nerwowy i budować czucie ciała bez przeładowania i odcinania.

Dowiesz się o 4 etapach pracy z ciałem i doświadczysz tego, co daje praca w kierunku ciało-umysł, a co w kierunku umysł-ciało i jak oba te kierunki na Ciebie wpływają.

Zyskasz praktyczne informacje o kilku aspektach języka ruchu, które mogą wspomóc autoregulację i budowanie zaufania do ciała krok po kroku.

DSC_9225

SIŁA SPOKOJU – cykl tematycznych warsztatów jest przygotowywany w formie online KURSU – będzie bardzo praktyczny i pojawi się w 2024 roku

👉Potrzebujesz poczuć więcej rozluźnienia ale i chęci do życia, a nawet radości?

👉Szukasz sposobu, by nie wracały do Ciebie myśli o sytuacjach, których obecnie nie da się rozwiązać?
👉Chcesz znaleźć balans, by nie angażować się nadmiernie, ale i nie odcinać emocji?
👉Tęsknisz za odczuciem dobrostanu w ciele, emocjach i myślach?
🍀Jeśli zdarza Ci się ostatnio reagować impulsywnie, odczuwać wyczerpujące pobudzenie lub przeciwnie: stan bierności, marazmu, bycia w „odcięciu”, to znaczy, że potrzebujesz nauczyć się odzyskiwać balans energii życiowej i radzić sobie z długotrwałymi napięciami.

 Zapraszam do zostawienia swojego emaila i powiadomię jak tylko kurs będzie gotowy

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!


[/vc_row