Aga Sokołowska

Jestem zafascynowana tym, jak świadomy kontakt z ciałem może otworzyć na pełniejsze i radośniejsze życie. Pomagam w powrocie do ciała, do czucia, do emocji, do rozpuszczenia napięć i rozumienia siebie. Uczę również języka ruchu opisanego przez R.Labana i I.Bartenieff. Pracuję indywidualnie i grupowo. Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Jestem związana z podejściem BodyMind Dancing  i integruję je w swojej pracy.
Od kilkunastu lat wspieram tych, którzy chcą odczuwać i rozumieć życie, włączając w nie świadomość ciała. Moja praca polega na udzielaniu wsparcia w poruszaniu i uwalnianiu historii życia zastygłej w ciele.Rozpuszczamy napięcia, by móc wyjść z dawnych schematów i żyć teraźniejszością. Ruszamy, się, tańczymy, ucieleśniamy i wyrażamy to, co jest w nas, w środku, w istocie. Po to, by radośniej i pełniej żyć.

Od 2020 roku współtworzę wraz z niektórymi absolwentami Rocznego Kursu Fundację Mądre Ciało, która skupia wokół siebie społeczność instruktorów, trenerów, praktyków, propagatorów, terapeutów, tancerzy, fizjoterapeutów, zintegrowanych wokół idei propagowania Języka Ruchu i wyszkolonych w tym zakresie. Więcej o działaniach Fundacji: https://www.madrecialo.pl/

Dlaczego ruch i taniec

Dlaczego ruch i taniec

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Już jako kilkuletnia dziewczynka czułam, że w ruchu i tańcu jest coś dobrego. Że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem.
Praktyka, którą proponuję to głębsze poznanie siebie. Czasem jest to praca indywidualna, czasem w grupie. Niektóre historie potrzebują więcej intymności, bezpośredniego kontaktu, inne przemieniają się w grupie.
Metody, które poznałam

Metody, które poznałam

Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Ukończyłam szkolenia certyfikujące: w Laban International Movement Studies® w Edynburgu oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie obecnie pracuję jako nauczycielka. Od 8 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd prowadzi roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi.
Wiem, że ciału można zaufać

Wiem, że ciału można zaufać

Studiowałam teorie ruchu, teorie psychologiczne, rozwojowe, techniki terapii tańcem i ruchem, podejście Laban Bartenieff, Body Mind Dancing, tańczyłam kontakt improwizację, 5Rytmów i bardzo je cenię. Nie mam gotowych rozwiązań na życie. Wspieram w samodzielnym docieraniu do nich. Przetańczyłam ponad 20lat, jeżdżąc po różnych krajach, miastach, wioskach, płacząc, złoszcząc się, bojąc, ucząc i odkrywając piękno kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Wiem, że ciału można zaufać.
Na czym się koncentruję?

Na czym się koncentruję?

Bardzo często pracuję z osobami, które są trenerami, coachami, terapeutami, nauczycielami i instruktorami różnych technik tańca i ruchu. Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy z nim o sferę niewerbalną. Pracuję traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami jak i myśleniem. Prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oparte o podejście LabanBartenieff oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd prowadzimy roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement System i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Współpracuję z WCIES i MSCDN i Akademią umiejętności społecznych w Warszawie.Ponadto od 17 lat prowadzę terapię indywidualną i od 8 superwizję praktyki zawodowej.