Aga Sokołowska

Pracuję z pasją jako Master Somatic Movement Educator&Therapist, tytuł nadawany przez międzynarodową organizację ISMETA. Jestem również superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem i nauczycielką języka ciała, a z pierwszego wykształcenia psycholożką. Uczę języka ruchu i prowadzę razem z Karen Studd (autorką książki pt. „EveryBody is a Body”) roczny kurs „Świadome ciało, język ruchu” – program pomagający w rozpoznaniu tego, co mówi ciało i transformacji wzorców w nim zapamiętanych. Przez 20 lat pracowałam jako terapeutka, głównie z osobami, które doświadczyły różnego rodzaju przemocy, chorowały psychosomatycznie lub potrzebowały pogłębić relację ciała z umysłem. Od kilkunastu lat superwizuję pracę terapeutów różnych nurtów, którzy pracują poprzez ciało. Mając doświadczenie poprowadzenia tysięcy godzin szkoleniowych i terapeutycznych połączyłam język ruchu z terapeutycznymi aspektami pracy poprzez ciało i nazwałam to, co robię, Wytańczaniem Życia.

Pracuję z pasją do autentyczności, jaką dają ruch i kontakt z drugim człowiekiem. Pomagam w wytańczeniu historii uwięzionych w ciele – w powrocie do czucia życia w całości: z emocjami, ciałem i myślami. W budowaniu relacji ze sobą i innymi. Byciu w kontakcie, bez odcinania, z czułą siłą obecności.

Dlaczego ruch i taniec

Dlaczego ruch i taniec

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i naturą. W wieku nastoletnim taniec i ruch pomógł mi przetrwać trudny czas. Zaczęło mnie to intrygować coraz bardziej, aż w dobie, kiedy nie było dostępnego internetu, przyjechałam z innego miasta do Warszawy i odkryłam w bibliotece IPiN informację, że istnieje w Ameryce Stowarzyszenie Terapii Tańcem i Ruchem! To zmieniło moje życie.
Wytańczanie Życia, które teraz proponuję, to transformująca praktyka ruchu mająca solidną bazę teoretyczno-praktyczną. Obecnie najwięcej uczę, superwizję i prowadzę treningi świadomości i cykle czułej siły obecności. Pracuję na żywo i online, nagrywam podcasty, medytacje i prowadzę webinary - dostępne w moim sklepie.
Metody, które poznałam

Metody, które poznałam

Gruntowanie poznałam pracę poprzez ciało, co potwierdza uzyskanie tytułu wydanego przez międzynarodową organizację ISMETA - Master Somatic Movement Educator&Therapist. Studiowałam, a potem przez ponad 20 lat pracowałam opierając się na wiedzy z certyfikujących szkoleń z: psychoterapii tańcem i ruchem, języka ruchu w Laban Bartenieff Movement Studies®, BodyMind Dancing® u dr Marthy Eddy oraz psychologii, którą kończyłam jako swoje pierwsze studia. Od 12 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd stworzyłyśmy roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi.
Wiem, że ciału można zaufać

Wiem, że ciału można zaufać

Studiowałam teorie ruchu, teorie psychologiczne, rozwojowe, techniki terapii tańcem i ruchem, język ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System, Body Mind Dancing, tańczyłam kontakt improwizację, 5Rytmów, Open Floor, Movement Medicine, Amerta Movement i bardzo je cenię. Nie mam gotowych rozwiązań na życie. Wspieram w samodzielnym docieraniu do nich. Przetańczyłam ponad 30lat, jeżdżąc po różnych krajach, miastach, wioskach, płacząc, złoszcząc się, bojąc, ucząc i odkrywając piękno kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Wiem, że ciału można zaufać.
Na czym się koncentruję?

Na czym się koncentruję?

Od ponad 22 lat pracuję z pasją z osobami, które chcą poznać język ruchu i nauczyć się słuchać tego, co mówi ciało. Z osobami, które wykonują różne zawody, ale wiedzą lub przeczuwają, że każdy z nas jest ucieleśniony i język ruchu może bardzo wzbogacić ich pracę. Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy o sferę niewerbalną. Pracuję, traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami, jak i myśleniem. Prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji. Wspólnie z Karen Studd prowadzimy roczny Kurs Trenerski: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Nagrywam podcasty, webinary i medytacje.