Aga Sokołowska

Jestem superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem i nauczycielką języka ciała, a z pierwszego wykształcenia psycholożką. Uczę języka ruchu i prowadzę razem z Karen Studd (autorką książki pt. „EveryBody is a Body”) roczny kurs „Świadome ciało, język ruchu” – program pomagający w rozpoznaniu tego, co mówi ciało i transformacji wzorców w nim zapamiętanych. Przez 20 lat pracowałam jako terapeutka, głównie z osobami, które doświadczyły różnego rodzaju przemocy, chorowały psychosomatycznie lub potrzebowały pogłębić relację ciała z umysłem. Od kilkunastu lat superwizuję pracę terapeutów różnych nurtów, którzy pracują poprzez ciało. Mając doświadczenie poprowadzenia tysięcy godzin szkoleniowych i terapeutycznych połączyłam język ruchu z terapeutycznymi aspektami pracy poprzez ciało i nazwałam to, co robię, Wytańczaniem Życia.

Pracuję z pasją do autentyczności, jaką dają ruch i kontakt z drugim człowiekiem. Pomagam w wytańczeniu historii uwięzionych w ciele – w powrocie do czucia życia w całości: z emocjami, ciałem i myślami. W budowaniu relacji ze sobą i innymi. Byciu w kontakcie, bez odcinania, z czułą siłą obecności.

Dlaczego ruch i taniec

Dlaczego ruch i taniec

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Już jako kilkuletnia dziewczynka czułam, że w ruchu i tańcu jest coś dobrego. Że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem.
Praktyka, którą proponuję to głębsze poznanie siebie. Czasem jest to praca indywidualna, czasem w grupie. Niektóre historie potrzebują więcej intymności, bezpośredniego kontaktu, inne przemieniają się w grupie.
Metody, które poznałam

Metody, które poznałam

Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Ukończyłam szkolenia certyfikujące: w Laban International Movement Studies® w Edynburgu oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie obecnie pracuję jako nauczycielka. Od 8 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd prowadzi roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi.
Wiem, że ciału można zaufać

Wiem, że ciału można zaufać

Studiowałam teorie ruchu, teorie psychologiczne, rozwojowe, techniki terapii tańcem i ruchem, podejście Laban Bartenieff, Body Mind Dancing, tańczyłam kontakt improwizację, 5Rytmów i bardzo je cenię. Nie mam gotowych rozwiązań na życie. Wspieram w samodzielnym docieraniu do nich. Przetańczyłam ponad 20lat, jeżdżąc po różnych krajach, miastach, wioskach, płacząc, złoszcząc się, bojąc, ucząc i odkrywając piękno kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Wiem, że ciału można zaufać.
Na czym się koncentruję?

Na czym się koncentruję?

Bardzo często pracuję z osobami, które są trenerami, coachami, terapeutami, nauczycielami i instruktorami różnych technik tańca i ruchu. Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy z nim o sferę niewerbalną. Pracuję traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami jak i myśleniem. Prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oparte o podejście LabanBartenieff oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd prowadzimy roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement System i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Współpracuję z WCIES i MSCDN i Akademią umiejętności społecznych w Warszawie.Ponadto od 17 lat prowadzę terapię indywidualną i od 8 superwizję praktyki zawodowej.