Aga Sokołowska

Jestem zafascynowana tym, jak świadomy kontakt z ciałem może otworzyć na pełniejsze i radośniejsze życie. Pomagam w powrocie do ciała, do czucia, do emocji, do rozpuszczenia napięć i rozumienia siebie. Uczę również języka ruchu opisanego przez Labana. Pracuję indywidualnie i grupowo. Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Jestem związana z podejściem Open Floor i integruję je w swojej pracy.
Od kilkunastu lat wspieram tych, którzy chcą odczuwać i rozumieć życie, włączając w nie świadomość ciała. Moja praca polega na udzielaniu wsparcia w poruszaniu i uwalnianiu historii życia zastygłej w ciele.Rozpuszczamy napięcia, by móc wyjść z dawnych schematów i żyć teraźniejszością. Ruszamy, się, tańczymy, ucieleśniamy i wyrażamy to, co jest w nas, w środku, w istocie. Po to, by radośniej i pełniej żyć.

Dlaczego ruch i taniec

Dlaczego ruch i taniec

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Już jako kilkuletnia dziewczynka czułam, że w ruchu i tańcu jest coś dobrego. Że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem.
Praktyka, którą proponuję to głębsze poznanie siebie. Czasem jest to praca indywidualna, czasem w grupie. Niektóre historie potrzebują więcej intymności, bezpośredniego kontaktu, inne przemieniają się w grupie.
Metody, które poznałam

Metody, które poznałam

Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Ukończyłam szkolenia certyfikujące: w Laban International Movement Studies® w Edynburgu oraz w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, gdzie obecnie pracuję jako nauczycielka. Ukończyłam także psychologię. Zgłębiam również podejście Open Floor.
Wiem, że ciału można zaufać

Wiem, że ciału można zaufać

Studiowałam teorie ruchu, teorie psychologiczne, rozwojowe, techniki terapii tańcem i ruchem, podejście Laban Bartenieff, tańczyłam kontakt improwizację, 5Rytmów i bardzo je cenię. Nie mam gotowych rozwiązań na życie. Wspieram w samodzielnym docieraniu do nich. Przetańczyłam ponad 20lat, jeżdżąc po różnych krajach, miastach, wioskach, płacząc, złoszcząc się, bojąc, ucząc i odkrywając piękno kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Wiem, że ciału można zaufać.
Połączenie

Połączenie

Pracuję indywidualnie i z grupami. Często pracuję z osobami, które są trenerami, pracują z ludźmi i chcą lepiej siebie rozumieć, mieć pełniejszy kontakt ze sobą i innymi, poszerzony o sferę niewerbalną. Dużo pracuję rozwojowo, na głębszym poziomie łącząc ruch z emocjami i myśleniem. Zakorzeniając doświadczenie w ciele. Jako terapeutka pomagam m.in. osobom cierpiącym na zaburzenia jedzenia, lęki, depresje, choroby psychosomatyczne oraz tym, którzy doznali w swoim życiu przemocy lub są w kryzysowej sytuacji. Współtworzę OFF WORDS – twórcze metody w rozwoju ludzi *Obraz * Ruch * Słowo. Budowałam Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA. Poza tym szkolę z niewerbalnych technik i pracy z ciałem.
Opinie