KURSY I SZKOLENIA

Od ponad siedemnastu lat szkolę z umiejętności otwierania się na transformująca siłę ruchu i tańca. Uczę bazowych aspektów z terapii tańcem i ruchem oraz wprowadzam w znajomość języka ruchu (w ujęciu Laban Bartenieff Movement System). Pracuję ze wszystkimi, którzy chcą zgłębić znaczenie i moc ruchu, a tymi, którzy zaczynają, jak i z tymi, którzy już pracują jako: terapeuci/tki, arteterapeuci/tki, nauczyciele/ki, instruktorzy/rki technik ruchu, trenerzy/rki, fizjoterapeuci/tki.

DSC_6298

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY DO PRACY Z GRUPAMI

W oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem
Warszawa 23-24.11.2024

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują w swojej pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).
Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć uwzględniających ruch/pracę z ciałem, poznanie kilku kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Uczestnicy przesyłają po szkoleniu stworzony przez siebie scenariusz zajęć/warsztatu i otrzymują informację zwrotną od prowadzącej.

wpis1

SZKOLENIE Z JĘZYKA RUCHU. ZANURZENIE W PRAKTYKĘ I TEORIĘ, X edycja, dwie części

Warszawa 1-2.03.25 oraz 5-6.04.25

Szkolenie składa się z dwóch części (32 godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi. Pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz poszerzyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem. Odkrywanie co „mówi”się przez ciało jest wielowymiarowym procesem, który dzieje się podczas szkolenia. Rozwija umiejętność ucieleśnienia i pełniejszego zrozumienia siebie oraz drugiego człowieka/grupy, co ułatwia włączanie świadomości ciała do swojej pracy i życia. Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy i przejścia różnych procesów w ruchu. Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza).

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!