KURSY I SZKOLENIA

Szkolę z terapii tańcem i ruchem oraz języka ruchu (w ujęciu Laban Bartenieff Movement System). Pracuję z terapeut@mi, arteterapeut@mi, nauczyciel@mi, instruktor@mi technik ruchu, trener@mi, fizjoterapeut@ami i wszystkimi, którzy chcą zgłębić znaczenie i moc ruchu.

wpis1

SZKOLENIE Z JĘZYKA RUCHU. ZANURZENIE W PRAKTYKĘ I TEORIĘ, IX edycja, dwie części

Warszawa 10-11.02.24 oraz 13-14.04.24

Szkolenie składa się z dwóch części (32 godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi. Pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz poszerzyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem. Odkrywanie co „mówi”się przez ciało jest wielowymiarowym procesem, który dzieje się podczas szkolenia. Rozwija umiejętność ucieleśnienia i pełniejszego zrozumienia siebie oraz drugiego człowieka/grupy, co ułatwia włączanie świadomości ciała do swojej pracy i życia. Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy i przejścia różnych procesów w ruchu. Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza).

DSC_6298

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY DO PRACY Z GRUPAMI

W oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem
Warszawa 16-17.11.2024

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują w swojej pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).
Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć uwzględniających ruch/pracę z ciałem, poznanie kilku kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Uczestnicy przesyłają po szkoleniu stworzony przez siebie scenariusz zajęć/warsztatu i otrzymują informację zwrotną od prowadzącej.

Zachęcam do zapisania się
do newslettera!