Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

TRENING ŚWIADOMOŚCI: CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI- XII edycja

5 października 2024 10:00 - 13 kwietnia 2025 14:00

październik

5-62024

SZCZEGÓŁY

GODZINY:
14.10. sobota: 10:00-17:30
15.10 niedziela: 10:00-14:00

KOSZT: Koszt udziału w całym cyklu przy płatności całej kwoty do 30.06 wynosi 3350 pln , po 30.07 wynosi 3550 pln za 5 warsztatów, każdy po 15 godzin dydaktycznych. W przypadku oddzielnej płatności za każdą część koszt wynosi (5×800 pln, czyli 4000 pln). W przypadku trudnej sytuacji finansowej i dużej potrzebie wzięcia udziału w Treningu, proszę o kontakt.

REZERWACJA MIEJSCA: Przed zapisem i udziałem w Treningu zapraszam do rozmowy. Rozmowa może odbyć się telefonicznie. Miejsce na Treningu rezerwuje przedpłata w wysokości 500zł (wchodzi ona w całkowitą sumę, nie jest dodatkową opłatą). Wpłaty w przypadku rezygnacji są zwracane do 5 sierpnia i są pomiejszone o 100zł opłat administracyjno-organizacyjnych

DODATKOWE INFORMACJE: W wyjątkowej sytuacji i jeśli byłoby wolne miejsce istnieje możliwość dołączenia najpóźniej na drugi moduł, po wcześniejszej rozmowie i uzupełnieniu materiału na indywidualnych konsultacjach. W przypadku rezygnacji z udziału w Cyklu w czasie jego trwania płatność nie podlega zwrotowi.

NR KONTA: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

Warszawa, AnyaJoga, ul. Krasińskiego 35A (Żoliborz)


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

DSC_6312

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o język ruchu w ujęciu Laban Bartenieff Movement (LBMS), terapię tańcem i ruchem oraz BodyMind Dancing. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony od 12 już lat przez Agnieszkę Sokołowską (terapeutkę, superwizorkę tańcem i ruchem z dodatkową specjalizacją analizy ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies) i Body Mind Dancing Teacher.

Asystować i wspierać wspólną przestrzeń uważną obecnością z poziomu ciała, serca i umysłu będzie jedna z  Trenerek języka ruchu i Świadomej pracy z ciałem, która ukończyła roczny Kurs Swiadome ciało, język ruchu

Korzyścią  z udziału w treningu jest m.in doświadczenie kluczowych elementów języka ruchu, możliwość dotknięcia tematów życiowych (relacji, emocji, przekonań) i objęcia ich leczącą siłą pracy poprzez ciało.

Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza).
Na trening składają się moduły:

5-6.10.24

Zamieszkiwanie w ciele, czyli wprowadzenie do języka ruchu i połączenia z psychiką.

30.11-1.12.24

Kształtowanie relacji ze sobą i z innymi.

18-19.01.25

Emocje w ciele, ciało w emocjach.

8-9.03.25

Ruch i praca z przekonaniami.

12-13.04.25

Świadomość ruchu prowadząca do zmiany.

Szczegółowy opis każdego modułu znajduje się poniżej.

DLA KOGO

Program skierowany jest do osób chcących rozwinąć swoje umiejętności  osobiste i zawodowe. Zapraszam tych, którzy intensywnie pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, rehabilitantów, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.

CELE I KORZYŚCI UDZIAŁU Z TRENINGU
 • Praktyczne poznanie kategorii ruchu odnoszących się do Ciała, Myśli, Emocji i Relacji,
 • Rozwój empatii kinestetycznej i czytania sygnałów płynących z ciała,
 • Praktyka komunikacji niewerbalnej, odzwierciedlenia, dostrojenia
 • Poznanie rozwojowych wzorców ruchowych i ich związku zarówno z psychiką jak i z fizycznością
 • Poszerzenie wglądu w  uniwersalne komponenty ludzkiego ruchu (podejmowanie decyzji, kontrola vs odpuszczanie emocji, wpływanie na innych, uważność),
 • Pogłębianie rozumienia własnego ruchu
 • Doświadczenie jak ruch może pomóc w pracy z myślami, emocjami i relacjami
 • Poznawanie techniki Bartenieff, która dotyczy naturalnego, pełnego przepływu ruchu

Program Treningu Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji jest objęty przedmiotem praw autorskich. Wydawane są Zaświadczenia o udziale w Treningu wraz z ilością godzin i opisaniem zawartości merytorycznej Programu.

PROGRAM POSZCZEGÓLNYCH MODUŁÓW
5-6.10.24 Zamieszkiwanie w ciele, czyli wprowadzenie do języka ruchu i połączenie z psychiką
 • Ugruntowanie bycia obecną w Ciele: przepływ ruchu, kontakt z oddechem i centrum
 • Odwiedzenie bazowych kategorii ruchu: Ciało, Jakości Ruchu, Kształt, Przestrzeń (Body, Effort, Shape, Space)
 • Łączenie Ciała i Umysłu poprzez praktykę naturalnego ruchu z ćwiczeń Irgman Bartenieff
 • Sztuka ucieleśnionej, obiektywnej i obecnej obecności
30.11-1.12.24 Kształtowanie relacji ze sobą i z innymi
 • Gospodarowanie energią w relacjach: bycie ze sobą vs bycie z innymi
 • Autentyczna komunikacja niewerbalna, dostrojenie bez tracenia siebie ( np.zbliżanie, oddalanie, otwarcie, zamknięcie i inne tematy wnoszone przez Grupę)
 • Postawa ciała (5 stałych kształtów) i jej wpływ na relacje
 • Piękno i harmonia rotacji, połączenia ciała, różne perspektywy
18-19.01.25 Emocje w ciele, ciało w emocjach
 • Co, gdzie, kiedy i jak, czyli dynamiczne jakości ruchu, a stany emocjonalne
 • Ekspresja i energia fraz (początek, środek, koniec, jednostajność)
 • Rozpoznawanie różnych aspektów siebie i przyjmowanych w życiu ról.
 • Oswajanie się z doświadczeniem przepływu emocji w ciele, po to by nie generować napięcia i móc żyć w większym balansie
 • Rozwojowe wzorce ruchowe
8-9.03.25 Ruch i praca z przekonaniami
 • Relacja między własną przestrzenią osobistą a przestrzenią zewnętrzną i przestrzenią innych ludzi
 • Praca z przekonaniami i myślami wsparta ucieleśnieniem i ruchem
 • Przekształcanie nawykowych myśli przy wsprciu języka ruchu, odnajdowanie wspierających strategii
 • Łączenie myśli, emocji i działania
12-13.04.25 Świadomość ruchu prowadząca do zmiany
 • Pogłębienie doświadczenia przepływu, intuicji i balansu w ciele, emocjach i myśleniu
 • Ucieleśnianie intencji poprzez budowanie fraz w różnych celach (np. odpoczynku, mobilizacji, koncentracji, budowania relacji, radzenia sobie ze stresem itd.)
 • Łączenie tematów ruchowych i psychologicznych
 • Kreatywny proces – taniec prawej i lewej półkuli – poszukiwanie swojej pełni
REFLEKSJE UCZESTNIKÓW
 • Warsztaty prowadzone bardzo profesjonalnie – każda chwila wykorzystana. Duża różnorodność ćwiczeń – czułam, że z każdego z nich wynoszę coś dla siebie. Ruchu było dużo, ale nie za dużo jak na niektórych innych zajęciach, w których uczestniczyłam. Po każdym module wyjeżdżałam zadowolona i ożywiona , co owocowało w moim życiu w ciągu kolejnych tygodni. Odkryłam też kilka ważnych spraw, z którymi później pracowałam z terapeutką i cieszę się, że one wypłynęły. Zapamiętam i wezmę ze sobą kilka ćwiczeń, inne i tak moje ciało odpowiednio wykorzysta. Dziękuję Agnieszko!

  Alicja nauczycielka Art-terapeutka Trening Świadomości
 • Trening dał mi możliwość powrotu do ciała, zaopiekowania się sobą. Kończę z poczuciem poruszenia i wdzięczności za cały proces, który teraz czuję, był całością. Niesamowite jest widzieć i doświadczać jak wiele informacji wysyła nam nasze ciało i jak prawdziwe one są. Ciała nie da się oszukać. To doświadczenie utwierdza mnie w tym, że praca z ciałem jest nieodłączną częścią rozwoju. Pozostając w samej głowie, ograbiamy się z istotnej części nas samych.

  Dzięki Aga, Asia Trening Świadomości
 • Dla mnie to początek drogi do słuchania ciała i kierunku od ciała do intelektu. Chcę ją kontynuować. Co zyskałam? Moje ciało się znacznie uelastyczniło, bardziej się ugruntowałam, dałam sobie zgodę na przeżywanie nieprzyjemnych uczuć, jestem zdecydowanie bliżej siebie i jestem bardziej sobą i akceptuje to, do pracy z dziećmi zebrałam wiele ćwiczeń. Dziękuję Ciało w emocjach - emocje w ciele. Ścieżka zmysłowo-uczuciowa, duet który opowie o Tobie wszystko, jeżeli mu na to pozwolisz. Odsuń wszystkie myśli budujące Twoje przekonania, zacznij czuć, odczuwać, a przekonasz się jak dużo o sobie się dowiesz. Warto.

  Ania Trening Świadomości
 • Przyjaciele mówili-zadbaj o siebie! Terapeuci mówili - jesteś ważna uwierz w to! To było jak nakazywać osobie garbatej wyprostuj się! W ruchu zrozumiałam poczułam doceniłam. Każde warsztaty były dla mnie odkrywaniem nowych obszarów siebie. W każde zajęcia wchodziłam z jakimś lekiem, niepewnością. A podczas warsztatów rozwiązanie przychodziło z zupełnie nieoczekiwanego kierunku i w wymiarze dużo pełniejszym, niż tego się spodziewałam.

  DZIEKUJĘ Kasia Trening Świadomości
 • Dzięki warsztatom mogłam poczuć, że moje ciało zawsze i bez względu na wszystko jest moim największym sprzymierzeńcem. Wielką radość sprawiło mi zawierzenie mu i autentyczności jego potrzeb wyrażanych zawsze najprościej – odkrycie tej prostoty było dla mnie dużym wzruszeniem. Zmienił się nie tylko mój stosunek do siebie samej, ale do innych ludzi. Mam znacznie więcej szacunku i cierpliwości do potrzeb ich ciała, które teraz łatwiej mi zauważać. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że po tych zajęciach czuję się mocniej osadzona w świecie i mam w sobie o wiele więcej radości. Takiej po prostu, że jestem, tu i teraz. Agnieszko, bardzo, bardzo Ci dziękuję

  Zuzanna Trening Świadomości
 • Dziękuję Ci Agnieszka za twoja pasje, doświadczenie i mądrość ruchowa i życiowa:) Z całych warsztatów zabieram ze sobą: jestem ucieleśniona, a język ciała jest tak samo ważny jak słowa, nawet bardziej prawdziwy, bo poza świadomością, przetworzeniem intelektualnym; ruch ma wpływ na wszystko, jest najbardziej naturalnym obszarem mojego życia; spojrzałam na siebie jak na integralną całość w różnych obszarach ciała, myśli, emocji, relacji. Zadziwienie niedowierzanie. Jak to możliwe, że ruch ciała jest tak uzdrawiający dla ducha, emocji, relacji myśli. Proces, który przeszłam przyniósł dla mojego ciała wiele konsekwencji, z bolesnych, przerażających sił w dobroć i miłość. Opisywanie tego wymaga wielu słów, wolałabym to pokazać ruchem.

  Wioletta J. Trening Świadomości
 • Dużą zaletą TRENINGU ŚWIADOMOŚCI jest jego rozłożenie w czasie. Na przestrzeni 7 miesięcy doświadczyłam wewnętrznego procesu odkrywania różnych znaczeń RUCHU w moim życiu oraz wkraczania ŚWIADOMEJ ANALIZY RUCHU do mojej codzienności. Po zakończonym treningu czuję, jak wzrosła moja świadomość ciała oraz wiedza o tym, jak wykorzystywać różne właściwości ruchu, jak intencjonalnie korzystać z możliwości związanych z przestrzenią, siłą i kształtem ruchu. Jestem zafascynowana tym, jak to wszystko wzajemnie się przenika, uzupełnia i tworzy całość.  Wiem też, że będę mogła lepiej radzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i emocjami poprzez ruch

  Emilia Trening Świadomości
 • Trening świadomości to niezwykły wnikliwy wgląd w siebie, możliwość przyjrzenia się najważniejszym tematom życiowym w nowy ciekawy sposób w ruchu. Taniec i ruch pomimo 25 letniego doświadczenia, nigdy nie był dla mnie tak głęboki jak teraz. Teraz widzę, że ta droga może ewoluować, że mogę pogłębiać pracę ze sobą w tańcu i z innymi ludźmi pokazując sobie i innym nowe możliwości i nową perspektywę. dziękuje ci Agnieszko Trening był rozszerzeniem mojej drogi, po której szłam już wcześniej. Pogłębił moje doświadczenie siebie i jeszcze bardziej przybliżył mnie do tego, co podpowiadała mi już intuicja. Pokazał mi że to, co mówi moje ciało ma sens i warto go słuchać. Trening "był" ze mną w najtrudniejszych momentach mojego życia i pomagał zrozumieć emocje i procesy, które zachodziły w mojej świadomości. Dał pełniejszy wgląd w moja nieświadomość. Dzięki treningom lepiej czuję siebie i ludzi, podejmuję bardziej świadome decyzje, żyję w zgodzie z samą sobą i pełniej doświadczam świat.

  Karolina Trening Świadomości
 • Uczestnictwo w Treningu Świadomości w oparciu o podejście Labana/Bartenieff i terapię tańcem to wspaniałe spotkanie, które niesie bogactwo wiedzy teoretycznej, zrozumienie zasad, na jakich opiera się teoria symboliki ruchu wg Labana i Batrenieff, i włączeniem tego w praktykę. Przynosi konkretne efekty w postaci zwiększonej świadomości kontaktu ciała ze sferą mentalną, emocjonalną, uczuciową, zrozumienie tych zależności i empiryczne odczucie tego oddziaływania na sobie, co jest bezcennym doświadczeniem. Bardzo polecam

  Anna, germanistka, entuzjastka tańca i innych form rozwoju i wyrazu scenicznego (śpiew, sztuka aktorska) Trening Świadomości
POPRZEDNIE EDYCJE - GALERIA