Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

FILMOWY I RUCHOWY WIECZÓR INSPIRACJI z ANNĄ Halprin “Journey into sensuality”

16 maja 17:00 - 20:30

maj162021

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 17:00-20:30

KOSZT: 150 zł

W razie rezygnacji wpłaty są zwracane do 3 tygodni przed wieczorem inspiracji.

NR KONTA: Off Words Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

Krasińskiego 35 A, Anyajoga

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

“Świat nie będzie szczęśliwy, dopóki wszyscy ludzie nie będą mieli dusz artystów” – Auguste Rodin
Niezwykły film! Journey into sensuality – film o procesie tworzenia Anny Halprin- w tym roku ukończyła 100 lat i nadal tańczy!
Tancerka, terapeutka, choreografka, Kobieta niezwykła, autorka książki “Taniec jako sztuka uzdrawiania”

W czasie kiedy była zszokowana i przerażona obrazami wojny w Iraku i szerzeniem się przemocy na świecie, Anna Halprin odwiedziła Muzeum Rodina w Paryżu. Głęboko poruszona rzeźbami Rodina, postanowiła stworzyć performance taneczny oparty na fascynujących postaciach Rodina, który ukaże jej wizję ludzkiego ciała jako odbicia natury: niewinnego, prawdziwego i pięknego.

“Świat nie będzie szczęśliwy, dopóki wszyscy ludzie nie będą mieli dusz artystów” – Auguste Rodin

Film opowiada o procesie twórczym, podczas którego możemy obserwować Annę Halprin w akcie tworzenia, nadającą kształt wizji. Fred Frith skomponował niezwykłą ścieżkę dźwiękową, która towarzyszy ruchom tancerzy i obrazom rzeźb Rodina.

Film jest w języku angielskim, ale z racji jego charakteru sporo można odebrać z obrazu, ruchu, muzyki. To może być eksperyment-przyjście i odbiór tak jak jest to możliwe, poza słowami. Film trwa ok 60 minut, potem po krótkiej przerwie poprowadzę w oparciu o kilka wątków z niego rozgrzewkę i kreatywne doświadczenie w ruchu, tańcu, malowaniu.

Będzie to wieczór pełnej inspiracji!!
Tutaj znajdziesz link do 9 min wywiadu z Anną Halprin https://www.youtube.com/watch?v=7iRJtwa44c4
CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ POZA SAMYM FILMEM?
———————————————
Ruchu i tańca tak jak na każdym spotkaniu 🙂
Inspiracje opierają się na podejściu Laban Bartenieff, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ruchu i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi, dzięki świadomości poruszającego się ja (self).
Czego możesz się spodziewać poza samym filmem? Co Marion Woodman mówi o ciele?
Anna Halprin mówi, że najpierw żyła, by tańczyć, a potem tańczyła, by żyć.
„First I lived for dance, then I danced for life.”

Wieczory inspiracji opierają się na podejściu Laban Bartenieff, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ruchu i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi, dzięki świadomości poruszającego się ja (self).