Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Czuła siła obecności – wytańczając język ciała – 6 spotkań, 9.30-10.40 lub 19.00-20.10, poniedziałki – IX-XI

16 września 09:30 - 25 listopada 10:30

wrzesień-listopad

16-252024

SZCZEGÓŁY

GODZINY:

grupa poranna 9.30-10.40

grupa wieczorna 19.00-20.10

KOSZT: 580 zł.  Miejsce w grupie rezerwuje zgłoszenie, rozmowa telefoniczna (w sytuacji, jeśli wcześniej nie brało się udziału z zajęciach) i wpłata na konto. Wpłaty w razie rezygnacji są zwracane do 16.08.24.

UWAGA 🙂 Jeśli serce Ci woła, a jesteś w trudniejszej sytuacji finansowej, daj mi znać, poszukamy rozwiązania, tak by Twój udział w zajęciach był możliwy.

NR KONTA: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska, 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707, proszę o wpisanie imienia i nazwiska i tytułu – Czuła siła obecności

MIEJSCE: online

Twoja przestrzeń w domu, zainstalowany darmowy Zoom.


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Czuła Siła Obecności - wytańczając język ciała

6 poniedziałków w godz. 9.30-10.40 lub 19.00-20.10.  II-IV Zoom.

Czułą siłę obecności prowadzę od pandemii, kiedy jedyną możliwością była praca online. Krótko później praca zdalna stała się możliwością łączenia się z różnych miejsc na świecie i podtrzymania swojej praktyki – kontaktu z tym, co mówi ciało. 

Każdy cykl jest inny. Ten jest zupełnie nowy – będziemy wytańczać, poruszać „litery” języka ruchu. Na różne sposoby, na każdych zajęciach ucząc się i doświadczając dla siebie różnych połączeń. 

Wszyscy żyjemy w ciałach i poprzez nie wyrażamy siebie. Najogólniej i najkonkretniej – w świadomym ruchu możemy dotknąć uniwersalne życiowe tematy: emocje, myśli, relacje. One istnieją i manifestują poprzez ciało. 

Podczas tego cyklu poruszymy tematy:

 1. Barwy języka ruchu i akcje w ciele. Działanie i odczuwanie.
 2. Kształty relacji i świat z ich perspektyw. Zastyganie i ruszanie. 
 3. Organizacja energii życiowej. Zaczynanie, kontynuowanie, kończenie.
 4. Przestrzeń, jaką czuję i jakiej potrzebuję. 
 5. Komunikowanie się z innymi, wyrażanie siebie i działanie – taniec trzech obszarów z czuciem przestrzeni.
 6. Pełnia możliwości ruchu – marzenia, pasja/zaangażowanie, wpływ.

Te tematy poruszymy, dotkniemy i jednocześnie uprzedzam, że nawet jeśli praktykujesz, to potrzeba nieraz długiego czasu, by ugruntować się i poczuć coś w pełni. Tak jak w życiu. Każdy ma swoje pełnie. Księżyc też. Zyskuje ją i traci nieustannie. I kontynuuje swą podróż dalej. My też będziemy. 

Zajęcia każdorazowo trwają – 9.30-10.40 (grupa poranna) oraz 19.00-20.10 (grupa wieczorna).

Pierwszeństwo zapisu mają osoby, które chcą skorzystać z całego cyklu. Jeśli zostaną wolne miejsca, można przyjść na pojedyncze spotkanie (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z prowadzącą – jeśli nie brało się wcześniej udziału w jej zajęciach online).

Każde doświadczenie ruchowe ma swoją logikę i strukturę, jednak z drugiej strony daje dużo wolności. Nie ma jednego ćwiczenia na konkretną emocję, podobnie jak nie ma jednego rodzaju smutku czy radości, jednej definicji bliskiej relacji lub kłótni

Myśli zamieszkują ciało, a nie tylko umysł. To, co się mówi, a nawet to, co się myśli do siebie, znajduje swoje odzwierciedlenie w oddechu, napięciu mięśniowym, postawie ciała. 

Laban Bartenieff Movement System (LBMS) wspiera połączenie między ciałem, emocjami a umysłem

  • Jest językiem ruchu, pierwszym i obecnym przez całe życie. Zrozumienie go poprawia jakość życia w aspektach relacji, emocji, uwolnienia się od ograniczających przekonań, myśli. 
  • LBMS pozwala poszerzyć rozumienie siebie o perspektywę tego, co wyraża się poprzez ciało, tego, jak różne strategie, nawyki – te uświadomione i nieuświadomione – wpływają na różne obszary życia zawodowego i osobistego. 
  • Indywidualne preferencje ruchowe, które ma każdy z nas, ujmuje się w czterech podstawowych komponentach pozostających ze sobą w nieustannej relacji. Są to: Ciało (Body), Dynamiczne Jakości Ruchu (Effort), Kształt (Shape), Przestrzeń (Space). Odpowiadają one kolejno za doświadczenie, emocje, relacje i myślenie. Dotyczą one ekspresji, zorientowania na wykonywanie zadań, kontaktu ze sobą i z innymi, relacji między wydatkowaniem energii, wysiłkiem, pracą i mobilizacją a odpoczynkiem i regeneracją. 

Korzyści z poznawania języka ruchu:

Ucieleśniona świadomość wpływa na jakość życia i budowanie dobrostanu. Obejmuje relację całego ja: poruszającego się, myślącego i czującego. 

Dzięki kontaktowi z własnymi odczuciami płynącymi z ciała można bardzo pogłębić świadomość siebie i odbudować naturalne połączenie między ciałem, myśleniem a odczuwaniem. 

Po co? By być bardziej obecnym w relacjach, bardziej kreatywnym bez wysiłku, autentycznym, odczuwającym i myślącym jednocześnie. 

To fascynujący proces móc zrozumieć indywidualny język wywodzący się z ciała. Nie narzucony z zewnątrz, ale swój własny. Odkryć jego logikę, zasady. 

Tak jak czasem powtarzamy niektóre słowa, opowieści, kawały, mamy zwyczaj opowiadać smutne, dramatyczne historie lub zupełnie przeciwnie – bawimy innych śmiesznymi opowieściami. W zachowaniu każdej osoby pojawia się pewien wzorzec. 

Zauważenie go i zrozumienie wzbogaca życie o wymiar naturalności, empatii i większych możliwości wyborów, decyzji w różnych obszarach. 

Dlaczego tak się może dziać? Poznanie i wyrażanie autentycznego ucieleśnionego siebie buduje empatię, zdrowe granice, umiejętność radzenia sobie ze złożonymi, stresującymi sytuacjami i wspiera integralność, spójność tożsamości.

Robienie czegoś regularnie pomaga wzmocnić siebie, upewnić, uchwycić ciągłość z kawałków szybko zmieniających się doświadczeń.

Ruch nie ma jednego znaczenia. Dopiero odczuwający, konkretny człowiek może mu je nadać. Proces odkrywania ruchu, odczuwania go i nauki mówienia o nim jest wielowymiarowym podejściem w rozwijaniu słuchania siebie i innych, łączeniu czucia z myśleniem i emocjami.

Ruch pozwala doświadczać, wyjść z samych myśli czy fantazji i wprowadzić je w działanie. Bo dopiero działanie jest rozwojowe, angażujące i przynosi zmianę, nie samo analizowanie.

Frazy w ruchu są jak zdania. Bardzo często demon przestaje być demonem po poruszeniu, coś, czego byś nie wybrał/a, staje się inspiracją.

Ruch daje możliwość wyboru i zmiany. 

Uświadamiasz sobie klarowniej, co czujesz. 

Pytasz się, czy dalej chcesz tak czuć. 

Jak możesz zmienić to, że tak się czujesz? 

Jaka jakość ruchu, kształt, przestrzeń i połączenie w ciele sprawia, że Twój taniec życia buduje Ciebie i innych?

Więcej na ten znajdziesz w darmowych podcastach, które nagrywam:

LINK do podcastów o życiu w ciele, relacjach, emocjach, języku ruchu, czuciu i odcinaniu się i innych życiowych tematach.

Daty zajęć: 16.09, 30.09, 14.10,28.10, 04.11 i 25.11

Uwaga: środkowa część zajęć, którą prowadzę po przywitaniu i przed czasem na refleksje, jest nagrywana. Ustawiam kamerę na siebie, więc jeśli w trakcie części prowadzonej przeze mnie nie włączasz się samodzielnie na wizję, to na pewno nie nagram Twojego ruchu.

Nie nagrywam nigdy części dzielenia się osobistymi refleksjami i pytaniami. W razie pytań, proszę o kontakt, wyjaśnię, o co chodzi.

W cenie zajęć uczestnicy/czki otrzymują samo nagranie audio w surowej wersji, do własnej, prywatnej praktyki.

Do kogo skierowane są zajęcia i co będzie się na nich działo?

DLA KOGO?

Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować lub zaciekawić połączeniem ruchu, emocji, myśli. Zapraszam te osoby, które chcą kontynuować tę praktykę ruchu i te, dla których jest to nowy temat. Osoby chcące rozpocząć zapraszam do wcześniejszego kontaktu telefonicznego przed udziałem w zajęciach.

Będziemy otwierać się na bogactwo odkryć związanych z praktyką świadomego ruchu. Będzie można zdobyć kilka przydatnych informacji z zakresu somatyki i mieć czas na intuicyjny, naturalny ruch, taki jakiego będziesz potrzebować. Damy sobie też czas na refleksje w tzw. pokojach, po to by łączyć doświadczenie ciała z myślami i emocjami.

Uczestnicy otrzymują nagrania audio ze środkowej części zajęć z medytacją ruchową po każdych zajęciach.

Do inspiracji tego, czym bywa kontakt z ciałem, wklejam cytat M. Woodman – autorki świetnej książki „Świadoma kobiecość”.

„Mamy przecież serca, i znajdują się one w naszych ciałach, a nasze ciała połączone są z naszymi instynktami. Dopóki pozwalamy na to, aby nasze głowy były odcięte od naszych ciał, jesteśmy w zmowie z szaleństwem naszych czasów, które próbuje uleczyć fizyczne choroby bez wprowadzania niezbędnych zmian psychicznych. Może nam się to nawet przejściowo udać, ale ciało i tak pokaże o co mu chodzi. Ciało nie kłamie. Przyjmuje w siebie ból, którego umysł nie jest w stanie znieść. W końcu i tak odrzuci płytkie pozory, które uniemożliwiają szczerą odpowiedź i wtedy narodzi się ona, powoli znajdzie swoją drogę we wnętrzu naszego ciała, dotrze do serca, i wyrazi się w prawdziwej reakcji.”

Refleksje uczestników
 • Dopiero u Ciebie tak naprawdę uświadomiłam sobie, że z ciałem można "porozmawiać" na wiele innych tematów. Że mogę je zapytać o to, jaka jestem w relacjach, w rolach, które przyjmuję i w pragnieniach, które we mnie drzemią. Jeśli chodzi właśnie o to wzbogacanie, to bardzo przyjemnym doświadczeniem było dla mnie wchodzenie w ruch innej osoby, które wykonywałyśmy przy okazji któregoś ćwiczenia. Miałam wrażenie, że moje ciało jest mile zaskoczone - jakbym zjadła coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałam 🙂 I pewnie tak jest, że poszerzając spektrum ruchu, poszerzamy spektrum swoich reakcji.

  Marysia Wieczór Inspiracji
 • Odkrywanie nowego ruchu jest dla mnie fascynujące. Przełamywanie schematów ruchowych i wypróbowywanie nowego ruchu działa mocniej niż się spodziewałam - i na moje ciało, i na emocje. Czuję, że to, co w sobie noszę zostało wstrząśnięte, zamieszane i ma teraz inną, świeżą jakość.

  Uczestniczka Treningu Świadomości
 • Dzięki warsztatom mogłam poczuć, że moje ciało zawsze i bez względu na wszystko jest moim największym sprzymierzeńcem. Zmienił się nie tylko mój stosunek do samej siebie, ale i do innych ludzi. Nie będzie przesadą, jeżeli powiem, że po Treningu czuję się bardziej osadzona w świecie i mam w sobie o wiele więcej radości.

  Uczestniczka Treningu Świadomości
 • Cykl spotkań tworzy możliwość odkrycia siebie na nowo. To nauka bycia tak po prostu. Usłyszenia potrzeb własnego ciała i poruszenie nim w niekonwencjonalny sposób. Wyjście poza ramy w bezpiecznej grupie. Zdobycie umiejętności bycia blisko siebie i przy sobie pośród innych ludzi. Odkrycie różnic, jakości w zrozumieniu, że jesteśmy JEDNYM. 

  Monika N.
 • Po wielu latach nieczucia na różnych poziomach zaczynam się ruszać. Nie dla sportu i sprawności, ale szukając nowej drogi do odkrycia siebie. Do tego, co się we mnie dzieje, co czuję, czego chcę, czego potrzebuję. I ta droga w zadziwiający dla mnie sposób odkrywa przede mną to, do czego nie udawało mi się dotrzeć w żaden inny sposób. Chcę iść nią dalej.

  Ewa
 • Szukam, szukania mi trzeba - to słowa, które opisują tę cudowną podróż z Agnieszką. To, co się działo, jest nie do opisania słowami. Ja inaczej chodzę, inaczej siadam, jem i trzymam długopis. Mogłabym opisywać bez końca, powiedzieć DZIĘKUJĘ to nie powiedzieć NIC. Czas piękny, cudowny, trudny, a przede wszystkim czas bycia przy sobie ze sobą w sobie. Do zobaczenia!

  Kinga
 • W moim procesie terapeutycznym w pewnym momencie czegoś brakowało. Czułam, że chcę się poruszyć. Najpierw był to ruch w kierunku znalezienia kursu. Później pełna lęku droga na pierwsze zajęcia. Lęk towarzyszył mi do ostatniej godziny kursu, jednak stał się już bardziej oswojony. Taniec z lękiem w kręgu życzliwych osób stwarza go mniej strasznym.

  Justyna, uczestniczka Treningu Świadomości
 • To był inspirujący czas wglądu w siebie, budzenie świadomości z intencją, uzyskanie lekkości i przepływu. Za wszystko, czego mogłam tu doświadczyć, ucieleśnić, spróbować, dowiedzieć się - dziękuję. Twój głos, Aga, i prowadzenie budzi inne kobiety. Dziękuję, że mogłabyś być moją czułą przewodniczką.

  Renata Cybulska, uczestniczka Treningu Świadomości
GALERIA

Szczegóły

Początek:
16 września 09:30
Koniec:
25 listopada 10:30