Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Czuła siła obecności- wytańczając język ciała 7 spotkań, 9.30-10.30/40 – od 14.11.22 w poniedziałki

14 listopada 2022 09:30 - 23 stycznia 2023 10:30

listopad

142022

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 9.30-10.30/40

KOSZT: 500zł – miejsce na Grupie rezerwuje zgłoszenie, rozmowa telefoniczna i wpłata na konto wybranej z podanych w opisie wydarzenia organizacji.

NR KONTA: wybrana z zaproponowanych Fundacja

MIEJSCE: online

Twoja przestrzeń w domu, zainstalowany darmowy zoom


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

CZUŁA SIŁA OBECNOŚCI – WYTAŃCZAJĄC JĘZYK CIAŁA

7 poniedziałków godz. 9.30-10.30/40, 14 XI- 23 I, zoom

UWAGA: 100% wpłat za udział jest wpłacana bezpośrenio na organizacje wspierające dzieci i młodzież w tym, by stwarzać im dostęp do lepszego życia w obecnym świecie. Możesz wybrać z zaproponowanych organizacji:  Usłyszeć Na Czas – Patronite.pl , Grupa Ponton https://ponton.org.pl, Fundacja Psycho-Edukacja,  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom
Zapraszam na praktykę języka ruchu z elementami somatyki wszystkie osoby, które chcą rozpocząć tydzień z przepływem energii i dać coś dobrego sobie i innym.
Grupa zacznie się w środku jesieni, w czasie, kiedy szczególnie potrzebujemy ożywienia, obudzenia, ale i regeneracji, inspiracji, czułej obecności.
Spotkania trwać będą 60-70 minut. Pomiędzy nimi będę proponować podpowiedzi do praktyki własnej, by powracać do tego, co buduje świadomość siebie w ciele.
Zajęcia każdorazowo trwają – 9.30-10.30/40
Poruszymy tematy :
 1. Obecność w tu i teraz. Zakorzenianie w czuciu i zmysłach.
 2. Ukojenie i rozluźnianie poprzez łączenie kilku wzorców organizacji ciała w rytmie płynu mózgowo-rdzeniowego
 3. Dwa kierunki rozluźnienia przepływu: inspirowane treningiem Schulza i Jacobsona.
 4. Odkrywanie co bardziej ożywia: swoboda bez struktury czy możliwość spotkania oporu.
 5. Surfowanie z energią wznoszenia i opadania, koniec i kolejny początek.
 6. Granice i kierunki, osobista i zewnętrzna przestrzeń.
 7. Czuła siła obecności – Twoje słowa w języku ruchu – podsumowanie

Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować i wesprzeć przepływ energii życiowej.

Ruch, taki z głębi siebie, kości, mięśni, trzewi, to szczególny moment połączenia ze sobą i możliwość odpowiedzi na swoje potrzeby, a także regeneracja napięć, ożywienie energii lub odpoczynek.
To ruch, którego Twoje ciało potrzebuje i możliwość wyboru, spotkania się ze swoją wolnością i możliwościami w tym, co jest.
——————————

Daty spotkań:

listopad: 14, 21, 28

grudzień: 5

styczeń: 9, 16,23

Do kogo są skierowane zajęcia i co będzie się na nich działo?

DLA KOGO?

Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować lub zaciekawić połączeniem ruchu, emocji, myśli. Zapraszam te osoby, które chcą kontynuować tą praktykę ruchu i te, dla których jest to nowy temat. Osoby chcące rozpocząć zapraszam do wcześniejszego kontaktu telefonicznego przed udziałem w grupie.

Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z praktyką świadomego ruchu. Będzie można zdobyć kilka przydatnych informacji z zakresu somatyki i mieć czas na intuicyjny, naturalny ruch, taki jakiego będziesz potrzebować. Damy sobie też czas na refleksje w tzw pokojach, po to by łączyć doświadczenie ciała z myślami i emocjami.

Uczestnicy otrzymują nagrania ze środkowej części zajęć z medytacją ruchową po każdych zajęciach.

Do inspiracji tego, czym bywa kontakt z ciałem wklejam cytat M.Woodman – autorki świetnej książki „Świadoma kobiecość”

„Mamy przecież serca, i znajdują się one w naszych ciałach, a nasze ciała połączone są z naszymi instynktami. Dopóki pozwalamy na to, aby nasze głowy były odcięte od naszych ciał, jesteśmy w zmowie z szaleństwem naszych czasów, które próbuje uleczyć fizyczne choroby bez wprowadzania niezbędnych zmian psychicznych. Może nam się to nawet przejściowo udać, ale ciało i tak pokaże o co mu chodzi. Ciało nie kłamie. Przyjmuje w siebie ból, którego umysł nie jest w stanie znieść. W końcu i tak odrzuci płytkie pozory, które uniemożliwiają szczerą odpowiedź i wtedy narodzi się ona, powoli znajdzie swoją drogę we wnętrzu naszego ciała, dotrze do serca, i wyrazi się w prawdziwej reakcji.” Marion Woodman

Refleksje uczestników
 • Dopiero u Ciebie tak naprawdę uświadomiłam sobie, że z ciałem można "porozmawiać" na wiele innych tematów. Że mogę je zapytać o to, jaka jestem w relacjach, w rolach, które przyjmuję i w pragnieniach, które we mnie drzemią. Jeśli chodzi właśnie o to wzbogacanie, to bardzo przyjemnym doświadczeniem było dla mnie wchodzenie w ruch innej osoby, które wykonywałyśmy przy okazji któregoś ćwiczenia. Miałam wrażenie, że moje ciało jest mile zaskoczone - jakbym zjadła coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałam:) I pewnie tak jest, że poszerzając spektrum ruchu, poszerzamy spektrum swoich reakcji.

  Marysia Wieczór Inspiracji
 • Odkrywanie nowego ruchu jest dla mnie fascynujące. Przełamywanie schematów ruchowych i wypróbowywanie nowego ruchu działa mocniej niż się spodziewałam i na moje ciało i na emocje. Czuję, że to, co w sobie noszę zostało wstrząśnięte, zamieszane i ma teraz inną , świeżą jakość

  Uczestniczka Treningu Świadomości
 • Dzięki warsztatom mogłam poczuć, że moje ciało zawsze i bez względu na wszystko jest moim największym sprzymierzeńcem. Zmienił się nie tylko mój stosunek do samej siebie, ale i do innych ludzi. Nie będzie przesadą, jeżeli powiem że po Treningu czuję się bardziej osadzona w świecie i mam w sobie o wiele więcej radości.

  Uczestniczka Treningu Świadomości
GALERIA

Szczegóły

Start:
14 listopada 09:30
Koniec:
23 stycznia 2023 10:30