Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY ZAJĘĆ DO PRACY Z GRUPAMI w oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem

23 listopada 10:00 - 24 listopada 15:00

listopada

23-242024

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 10:00-18:00 sobota, niedziela 10-15

KONTAKT I ZAPISY:
kontakt@agasokolowska.com
604 537 533

KOSZT: udział w szkoleniu + informacja zwrotna po przygotowaniu swojego scenariusza zajęć – 890 zł przy wpłacie całej kwoty do 15.10.24. *

Po tym terminie 990 zł od uczestnika/uczestniczki, zniżka 10% przy zgłoszeniu grupowym  (3 osób) *

* Oferty specjalne przy zapisach bezpośrednio u mnie, dla osób, które nie mają możliwości uzyskania dofinansowania na Kurs.

REZERWACJA MIEJSCA: Miejsce rezerwuje zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu mailem oraz opłata udziału w szkoleniu. Wpłaty są zwracane do 15.10, po tym terminie wpłaty nie będą zwracane.

NR KONTA: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

AnyaJoga
Warszawa, ul. Krasińskiego 35A


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

DSC_6298

!Dobra wiadomość! – istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do szkolenia – info poniżej. Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć uwzględniających ruch/pracę z ciałem i tematy psychologiczne, poznanie konkretnych, kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Ważną częścią szkolenia jest doskonalenie umiejętności budowania niewerbalnego kontaktu z grupą i odczytywania tego, co komunikuje grupa pomiędzy słowami. Uczestnicy po szkoleniu mogą przygotować autorski scenariusz zajęć, wysłać do prowadzącej i otrzymać informację zwrotną.

Dofinansowanie – PARP – Centrum Rozwoju MŚP

Tutaj każdy znajdzie info o dotacji w swoim województwie – zarówno osoba fizyczna jak i pracownik/firma.

Szkolenie znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych, a więc jest możliwość uzyskania dofinansowania przez: pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, osób fizycznych (pow.18 r.ż.) w danym województwie.

Jeśli jesteś zainteresowana/y skontaktuj się z osobą, z którą współpracuję – Marcin Owcarz, tel. 660479544, marcin.owcarz@edu-farm.pl 

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują lub przygotowują się do pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).

CELE SZKOLENIA
 • poznanie elementów potrzebnych do zbudowania efektywnego przebiegu zajęć (m.in rozgrzewka, rozbudowanie tematu, improwizacja, wyciszenie),
 • poznanie kilku ćwiczeń bazujących na zagadnieniach z Laban Batenieff Movement System, które wspierają projektowanie ćwiczeń związanych z określonym tematem,
 • poszerzenie kompetencji zawodowych o doświadczenia z budowania relacji niewerbalnych (m.in integracja, współpraca, zaufanie, różne role w grupie),
 • pogłębienie wiedzy o związku ruchu z emocjami i tematami psychologicznymi,
 • doskonalenie wybranych technik z terapii tańcem i ruchem, które umożliwiają budowanie dobrego kontaktu z Grupą
 • rozwinięcie umiejętności doboru ćwiczeń ruchowych dla swoich grup
 • zbudowanie autorskiego scenariusza
PROGRAM SZKOLENIA

1.  Doskonalenie umiejętności bycia w kontakcie niewerbalnym z grupą. Czynniki leczące w terapii tańcem i ruchem: rytm, synchronia, symbolika, witalizacja.
2. Poznanie ćwiczeń dotykających tematów budowania relacji. Doświadczenia ruchowe i omówienie.

3. Zaprojektowanie kilku ćwiczeń dla konkretnej grupy i tematu oraz  przeprowadzenie go przez kilka osób podczas drugiego dnia szkolenia.
4. Praktyka „odczytywania” informacji z ruchu innych osób bez interpretacji, dyskusja w całej grupie o różnych sytuacjach podczas prowadzenia.
5. Włączanie zdobytej wiedzy do swojej codziennej pracy, czyli zaprojektowanie po szkoleniu autorskiego scenariusza zajęć dla grupy, z którą się pracuje i uzyskanie informacji zwrotnej od prowadzącej.
6. Podsumowanie szkolenia.

Uczestnicy warsztatu otrzymują materiały szkoleniowe i zaświadczenia.

REFLEKSJE UCZESTNIKÓW
 • Udział w szkoleniu w praktyce zawodowej dał mi połączenie pomiędzy dwoma dziedzinami, w których funkcjonuję zawodowo: tańcem i rozwojem osobistym. Pokazał, że mogę traktować swoje doświadczenia jako zasób, fundament, na bazie którego mogę dobudowywać kolejne doświadczenia, które razem stworzą spójną całość. W perspektywie osobistej: żadne z dotychczasowych doświadczeń ruchowych i rozwojowych nie dało mi osobiście takiego wewnętrznego progresu, otwarcia możliwości i wiary w nie, że mogę - DUŻO MOGĘ. Wszystko przebiegło w przyjemny, ciekawy sposób.

  Beata, instruktorka tańca, coachka Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Na szkoleniu z projektowania scenariuszy pod przewodnictwem Agi jest sporo poczucia, że wszystko, co się dzieje jest słuszne i właściwe, dzięki czemu otwartość na doświadczenia jest głęboka i "do sedna". Opieka merytoryczna prowadzącej pozwala na zweryfikowanie swoich własnych praktyk zawodowych - nie tylko w wymiarze pracy terapeutycznej z grupami, ale też osobistej. Uprzytomniłem sobie dzięki szkoleniu, jak ważna jest merytoryka i przepływ. Z wielką wdzięcznością.

  Robert Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Szkolenie pozwoliło mi na stworzenie mojego autorskiego scenariusza do pracy z kobietami. Dało mi niezbędne narzędzia, wiedzę, którą teraz odpowiednio chcę wykorzystać w swojej pracy. Dziękuję za wspaniałą atmosferę. Utwierdziłam się, że chcieć to znaczy móc. Wracam, ugruntowana w moim działaniu. Dziękuję, Agnieszko.

  Małgosia Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Na pewno wykorzystam podczas pracy ze studentami, ale również do prowadzenia warsztatów z innymi grupami wiedzę i wskazówki "techniczne" dotyczące budowania scenariuszy. Tak naprawdę każde doświadczenie, obserwacja, refleksja wzbogaciły mnie o nowe spojrzenie, perspektywę. Wyjeżdżam z przekonaniem ze lepiej siebie poznałem 🙂 Dziękuję ci za Aga za tą możliwość oraz za cudowną przestrzeń, która stworzyłaś. Cenne podczas szkolenia jest praktyczne uczenie się w grupie, prowadzenie próbki zajęć i informacje zwrotne od grupy i prowadzącej. Ważne jest doświadczenie siebie w różnych rolach: uczestnika, prowadzącego, obserwatora. Zrozumiałem, jak istotna jest moc instrukcji i towarzyszenie grupie w doświadczeniu. Cudownie dzielić doświadczenie z innymi ludźmi i wspólnie szukać różnych możliwych dróg na poprowadzenie grupy. Dostałem na tych zajęciach cały pakiet rzeczy, o których mogę teraz myśleć i pracować z ich wykorzystaniem. Dziękuję Tobie i sobie. Warsztaty prowadzone przez Agę cechują się wielowarstwowym podejściem. Poza sferą merytoryczną dają możliwość doświadczenia wielu punktów widzenia. Wskazówki i feedback dawane przez prowadzącą są klarowne i konstruktywne, dające jasny kierunek do dalszej pracy własnej i rozwoju. Z chęcią wróciłem już na kolejne warsztaty prowadzone przez Agę. Dziękuję.

  Wojciech F. Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Wejście w doświadczenie kontaktu z ciałem jest jednocześnie wejściem w jakiś tajemny świat, w którym wszystko jest połączone. I także na warsztacie projektowania scenariuszy dla grup nie chodzi tylko o wiedzę. Ważne, by mieć intencję, ale jeszcze ważniejsze, by nie przyklejać do niej swojej wizji sposobu spełnienia. Intencja plus swobodne wypłynięcie w przygodę dziania się sprawia, że pojawiają się nowe ścieżki i dotknięcia w samo serce. Mocne i czułe zarazem.

  Renata Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Trzeba ogromnej umiejętności szkoleniowej i lat pracy, żeby stworzyć tak fantastyczny program rozłożony na niecałe dwa dni. Szkolenie, które Agnieszka prowadzi, ma w sobie piękną równowagę. Między nauką przez rozumienie a nauką przez doświadczenie, miedzy czuciem a analizowaniem. Skorzystają z niego zarówno osoby, które jeszcze nie zaczęły pracy z grupą, jak i te, które są już w tym procesie. Każda minuta szkolenia niosła ze sobą sens i wartość. Chce się tylko wracać.

  Sonia Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Będąc znów na tej samej sali i na tym samym warsztacie, ale już w innej roli - osoby asystującej i wspierającej oraz już trenerki języka ruchu - miałam poczucie pewnego domknięcia. Zobaczyłam siebie, jak kilka lat temu byłam w tym samym miejscu, w momencie, kiedy zupełnie zmieniałam kierunek swojej zawodowej ścieżki, ze swoim strachem i niepewnością, czy droga pracy z ludźmi jest dla mnie, czy to dobry trop, czy się uda, czy to zadziała, czy moje marzenie, by mieć pasjopracę ma szansę się spełnić… Mając za sobą już kilkanaście warsztatów, które ciągle modyfikuję, jestem bliżej pewności, że tak, że to się może udać, że można robić to, co się kocha i co jest dobre dla mnie, a przy tym dobre dla innych, że moja pasjopraca istnieje. Czy droga do jej znalezienia jest łatwa i przyjemna? W moim przypadku była trudna, pełna zatrzymań, powrotów, gór i dolin, gubienia ścieżki i jej odnajdywania, ale też pełna satysfakcji i radości ze spotkań z ludźmi, którzy podążają w podobnym kierunku. Jednak pierwsze kroki na tej drodze były stawiane w warunkach bezpiecznych, wręcz „laboratoryjnych” - na wielu warsztatach, gdzie moje ciało mogło sprawdzić, jak się czuje, gdy podąża ku czemuś, do czego ciągnie je serce. Agnieszko, jeszcze raz dziękuję za Twoje zaproszenie oraz ciągłe zapraszanie do powrotu do domu-ciała.

  Aga Korycka-Sobótka Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Ogromne podziękowania za możliwość rozwoju, za ogrom wiedzy, za przestrzeń do wglądów, za możliwość i bezpieczeństwo. Wszystkim osobom, które pracują poprzez ciało, polecam udział w warsztatach. Są skarbnicą wiedzy niedostępną w takiej pigułce w żadnej książce.

  Aga Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Niezależnie od długości tematu zajęć, zawsze dzieje się magia. Bycie ze wspaniałymi kobietami. Bezpieczeństwo, zaufanie, bliskość, przyjaźń i inne. To wszystko sprawia, że czuję się naprawdę dobrze i wracam do siebie.

  Ula Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
POPRZEDNIE EDYCJE - GALERIA

Szczegóły

Początek:
23 listopada 10:00
Koniec:
24 listopada 15:00