Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY ZAJĘĆ DO PRACY Z GRUPAMI w oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem

26 listopada 10:00 - 27 listopada 15:00

listopad

26-272022

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 10:00-18:00 sobota, niedziela 10-15

KONTAKT I ZAPISY:
kontakt@agasokolowska.com
604 537 533

KOSZT: (udział w szkoleniu + informacja zwrotna po przygotowaniu swojego scenariusza zajęć):  770 zł przy wpłacie całej kwoty do 1.10.22.

Po tym terminie 880 zł od uczestnika/uczestniczki, zniżka 10% przy zgłoszeniu grupowym  (3 osób)

REZERWACJA MIEJSCA: Miejsce rezerwuje zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu mailem oraz opłata udziału w szkoleniu. Wpłaty są zwracane do 15.10, po tym terminie wpłaty nie będą zwracane.

NR KONTA: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

AnyaJoga
Warszawa, ul. Krasińskiego 35A


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

DSC_6298

Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć uwzględniających ruch/pracę z ciałem i tematy psychologiczne, poznanie konkretnych, kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Ważną częścią szkolenia jest doskonalenie umiejętności budowania niewerbalnego kontaktu z grupą i odczytywania tego, co komunikuje grupa pomiędzy słowami. Uczestnicy na koniec szkolenia przygotowują autorski scenariusz zajęć i otrzymują informację zwrotną od prowadzącej.

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują lub przygotowują się do pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).

CELE SZKOLENIA
 • poznanie elementów potrzebnych do zbudowania efektywnego przebiegu zajęć (m.in rozgrzewka, rozbudowanie tematu, improwizacja, wyciszenie),
 • poznanie kilku ćwiczeń bazujących na zagadnieniach z Laban Batenieff Movement System, które wspierają projektowanie ćwiczeń związanych z określonym tematem,
 • poszerzenie kompetencji zawodowych o doświadczenia z budowania relacji niewerbalnych (m.in integracja, współpraca, zaufanie, różne role w grupie),
 • pogłębienie wiedzy o związku ruchu z emocjami i tematami psychologicznymi,
 • doskonalenie wybranych technik z terapii tańcem i ruchem, które umożliwiają budowanie dobrego kontaktu z Grupą
 • rozwinięcie umiejętności doboru ćwiczeń ruchowych dla swoich grup
 • zbudowanie autorskiego scenariusza
PROGRAM SZKOLENIA

1. Czym jest Laban Bartenieff Movement System. Jak pełniej zrozumieć drugiego człowieka rozumiejąc jego ruch – wprowadzenie.
2. Doskonalenie umiejętności bycia w kontakcie niewerbalnym z grupą. Czynniki leczące w terapii tańcem i ruchem: rytm, synchronia, symbolika, witalizacja.
3. Poznanie ćwiczeń dotykających tematów budowania relacji. Doświadczenia ruchowe i omówienie.

4. Zaprojektowanie kilku ćwiczeń dla konkretnej grupy i tematu oraz  przeprowadzenie go przez kilka osób podczas drugiego dnia szkolenia.
5. Praktyka „odczytywania” informacji z ruchu innych osób bez interpretacji, dyskusja w całej grupie o różnych sytuacjach podczas prowadzenia.
6. Włączanie zdobytej wiedzy do swojej codziennej pracy, czyli zaprojektowanie po szkoleniu autorskiego scenariusza zajęć dla grupy, z którą się pracuje i uzyskanie informacji zwrotnej od prowadzącej.
7. Podsumowanie szkolenia.

Uczestnicy warsztatu otrzymują materiały szkoleniowe i zaświadczenia.

REFLEKSJE UCZESTNIKÓW
 • Udział w szkoleniu w praktyce zawodowej dał mi połączenie pomiędzy dwoma dziedzinami, w których funkcjonuję zawodowo : tańcem i rozwojem osobistym. Pokazał, że mogą traktować swoje doświadczenia jako zasób, fundament, na bazie którego mogę dobudowywać kolejne doświadczenia , które razem stworzą spójną całość. W perspektywie osobistej: żadne z dotychczasowych doświadczeń ruchowych i rozwojowych nie dało mi osobiście takiego wewnętrznego progresu , otwarcia możliwości i wiary w nie, że mogę-DUŻO MOGĘ. Wszystko w przyjemny ,ciekawy sposób.

  Beata, Instruktorka tańca, coach Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Na szkoleniu z projektowania scenariuszy pod przewodnictwem Agi jest sporo poczucia, że wszystko co się dzieje jest słuszne i właściwe, dzięki czemu otwartość na doświadczenia jest głęboka i "do sedna". Opieka merytoryczna prowadzącej pozwala na zweryfikowanie swoich własnych praktyk zawodowych nie tylko w wymiarze pracy terapeutycznej z grupami, ale też osobistej. Uprzytomniłem sobie dzięki szkoleniu jak ważna jest merytoryka i przepływ. Z wielka wdzięcznością

  Robert Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Szkolenie pozwolił mi na stworzenie mojego autorskiego scenariusza do pracy z kobietami. Dało mi niezbędne narzędzia , wiedzę, którą teraz odpowiednio chcę wykorzystać w swojej pracy. Dziękuję za wspaniałą atmosferę. Utwierdziłam się, że chcieć to znaczy móc. Wracam, ugruntowana w moim działaniu. dziękuję Agnieszko

  Małgosia Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
 • Na pewno wykorzystam podczas pracy ze studentami, ale również do prowadzenia warsztatów z innymi grupami wiedzę i wskazówki "techniczne" dotyczące budowania scenariuszy. Tak naprawdę każde doświadczenie, obserwacja, refleksja wzbogaciły mnie o nowe spojrzenie, perspektywę. Wyjeżdżam z przekonaniem ze lepiej siebie poznałam:). Dziękuję ci za Aga za tą możliwość oraz za cudowną przestrzeń, która stworzyłaś. Cenna podczas szkolenia jest praktyczne uczenie się w grupie, prowadzenie próbki zajęć i informacje zwrotne od grupy i prowadzącej. Ważne jest doświadczenie siebie w różnych rolach: uczestnika, prowadzącego, obserwatora. Zrozumiałam jak istotna jest moc instrukcji i towarzyszenie grupie w  doświadczeniu. Cudownie dzielić doświadczenie z innymi ludźmi i wspólnie szukać różnych możliwych dróg na poprowadzenie grupy. Dostałam na tych zajęciach cały pakiet rzeczy, o których mogę teraz myśleć i pracować z ich wykorzystaniem. Dziękuję Tobie i sobie. Warsztaty prowadzone przez Agę cechują się wielowarstwowym podejściem. Poza sfera merytoryczną dają możliwość doświadczenia wielu punktów widzenia. Wskazówki i feedback dawane przez prowadzącą są klarowne i konstruktywne, dające jasny kierunek do dalszej pracy własnej i rozwoju. Z chęcią wróciłem już na kolejne warsztaty prowadzone przez Agę. Dziękuję

  Wojciech F. Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupami
POPRZEDNIE EDYCJE - GALERIA

Szczegóły

Start:
26 listopada 10:00
Koniec:
27 listopada 15:00