Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Szkolenie z języka ruchu. Zanurzenie w praktykę i teorię.

1 marca 2025 10:00 - 2 marca 2025 14:30

marzec

1-22025

SZCZEGÓŁY

GODZINY:
1.03.25, sobota: 10:00-18:00

2.03.25, niedziela: 10:00-14.30

KOSZT:

4 dni szkoleniowe, 32 godziny dydaktyczne, skrypt z materiałami, konsultacja po drugiej części szkolenia na zoom -30minut (rozmowa o swoich obserwacjach ruchowych i dalszym rozwoju lub konsultacja przygotowanych pomysłów przez uczestnika/czkę z elementami wykorzystanej ze szkolenia wiedzy) – 1870 zł * (cena bez Vat za dwie części). Płatność za każdą część oddzielnie 1050 zł x2* za szkolenie.

* Oferty specjalne przy zapisach bezpośrednio u mnie, dla osób, które nie mają możliwości uzyskania dofinansowania na Kurs.

REZERWACJA MIEJSCA: zapraszam do rozmowy telefonicznej. Ważne jest doświadczenie wcześniejszego uczestnictwa w warsztacie, szkoleniu, grupie z jakiejś formy pracy poprzez ciało ( np joga, pilates, medytacja, trening świadomości ciała, taniec intuicyjny, kontakt improwizacja) w wymiarze minimum 16 godzin. Aby po rozmowie zarezerwować miejsce, trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 700zł, wchodzi ona w skład całej opłaty za szkolenie, nie jest dodatkowym kosztem i gwarantuje rezerwację miejsca. Płatność za szkolenie (w ratach lub całość)należy uiścić  do 30.01.2025.

DODATKOWE INFORMACJE: Zaliczka i wpłaty w razie zmiany decyzji są zwracane do 10.01. 2025. Jeśli ktoś nie brał udziału w pierwszej części, a chciałby dołączyć do części drugiej, to jest taka możliwość po indywidualnej wcześniejszej pracy z prowadzącą i uzupełnienie materiału.

NR KONTA: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

AnyaJoga
Warszawa, ul. Krasińskiego 35A


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

wpis1

!Dobra wiadomość! – istnieje możliwość otrzymania dofinansowania do szkolenia – info poniżej. Szkolenie składa się z dwóch części (32 godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi –  1-2.03.25 oraz 5-6.04.25. Pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz zdobyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem. Odkrywanie co „mówi”się przez ciało jest wielowymiarowym procesem, który dzieje się podczas szkolenia. Rozwija umiejętność ucieleśnienia i pełniejszego zrozumienia siebie oraz drugiego człowieka/grupy, co ułatwia włączanie świadomości ciała do swojej pracy i życia. Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy i przejścia różnych procesów w ruchu. Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza).

Dofinansowanie – PARP – Centrum Rozwoju MŚP

Tutaj każdy znajdzie info o dotacji w swoim województwie – zarówno osoba fizyczna jak i pracownik/firma.

Szkolenie znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych, a więc jest możliwość uzyskania dofinansowania przez: pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, osób fizycznych (pow.18 r.ż.) w danym województwie.

Jeśli jesteś zainteresowana/y skontaktuj się z osobą, z którą współpracuję – Marcin Owcarz, tel. 660479544, marcin.owcarz@edu-farm.pl 

Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza).
Na szkolenie składają się moduły:

1-2.03.25

Szkolenie z języka ruchu. Zanurzenie w praktykę i teorię. Część 1.

5-6.04.25

Szkolenie z języka ruchu. Zanurzenie w praktykę i teorię. Część 2

Szczegółowy opis każdego modułu znajduje się poniżej.

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest do osób, które mają gotowość i ciekawość do poznawania fascynującego sposobu pracy i kompleksowego rozumienia siebie i drugiego człowieka. Zapraszam wszystkie osoby, które chcą otworzyć się na rozumienie ruchu i tego, co często nieświadomie wyraża się poprzez ciało. Szczególnie zachęcam do udziału osoby pracujące lub przygotowujące się do pracy z ludźmi, zarówno te, które pracują poprzez słowo jak i poprzez ruch, taniec. Język ruchu umożliwia wielowymiarowy rozwój zarówno swojego warsztatu pracy jak i umiejętności osobistych. Poznanie go może być pomocne m.in. w pracy: trenera, coacha, choreoterapeuty, terapeuty, arteterapeuty, nauczyciela, pedagoga, seksuologa, psychologa.

CELE I KORZYŚCI UDZIAŁU W 2CZĘŚCIOWYM SZKOLENIU

• Pogłębienie związku ciała i psychiki, języka ruchu i myśli.
• Poznanie i doświadczenie kategorii ruchu (przestrzeń, kształt, jakości ruchu, organizacja ciała) i tematów (m.in. wysiłek-regeneracja, bycie ze sobą-bycie z innymi), które zaobserwował R. Laban w ruchu wszystkich ludzi.
• Rozwój ucieleśnionej obecności i dostrojenia do drugiej osoby.
• Praktykowanie empatycznej i jak najobiektywniejszej obserwacji ruchu w różnych kontekstach.
• Przyjrzenie się swoim preferencjom ruchowym w wybranych sytuacjach.
• Rozwój umiejętności rozumienia drugiej osoby poprzez ucieleśnienie jej wybranych zachowań.
• Ćwiczenie umiejętności poruszania się i nazywania różnych aspektów ruchu.
• Praca z wybraną powtarzającą się myślą lub emocją i strategią ruchową, jaka jej towarzyszy.
• Przełożenie języka ruchu na wybrane sytuacje zawodowe lub osobiste (projektowanie doświadczeń, praktyki ruchowej ze świadomym włączeniem w nie języka ruchu).

Uczestnicy otrzymują komplet materiałów warsztatowych do własnego wykorzystania w celach zawodowych. Wydawane są Zaświadczenia o udziale w szkoleniu wraz z ilością godzin i opisaniem zawartości merytorycznej Programu. Program szkolenia jest objęty przedmiotem praw autorskich.

PROGRAM POSZCZEGÓLNYCH MODUŁÓW
1-2.03.25 Szkolenie z języka ruchu. Zanurzenie w praktykę i teorię. Część 1

Program część1
1) Relacja pomiędzy ruchem a stanami psychicznymi – wybrane aspekty teorii m.in. za A. Schore, K. Bloom, R. Laban, I. Bartenieff
2) Pogłębione doświadczenie kluczowych kategorii ruchu i refleksja na temat ich związku m.in. z uwagą, podejmowaniem decyzji, uwagą, kontrolą emocji, relacjami.
3) Poznanie ruchowych wzorców rozwojowych wzmacniających poczucie bycia we własnym ciele.
4) Praktykowanie jednoczesnego doświadczania, czucia i myślenia w ruchu.
5) Przygotowanie się do własnej praktyki, obserwacji i wniknięcia w język ruchu w wybranej sytuacji.

5-6.04.25 Szkolenie z języka ruchu. Zanurzenie w praktykę i teorię. Część 2

Program, część 2

1) Poszerzenie świadomości własnych preferencji ruchowych.

2) Doświadczenie sposobu pracy z przykładowymi myślami lub stanem bazującego na ucieleśnieniu, języku ruchu i procesie kreatywnym.

3) Rozwój jednoczesnej umiejętności doświadczania i rozumienia tego, co się dzieje (czucie i myślenie).

4) Ćwiczenie umiejętności widzenia i rozumienia drugiej osoby zarówno poprzez słuchanie jej słów jak i języka ruchu.

5) Przełożenie języka ruchu na wybrane sytuacje zawodowe lub osobiste.

6) Podsumowanie szkolenia.

REFLEKSJE UCZESTNIKÓW
 • Analiza Ruchu pozwala mi być bliżej siebie: lepiej czuć swoje ciało, odczytywać jego sygnały, bardziej szanować jego potrzeby. Uczę się wykorzystywać zdobywaną wiedzę o ruchu w pomocy sobie samej, w zakresie ponoszenia mniejszych wydatków energetycznych i radzenia sobie ze stresem. Uczę się innego kształtowania relacji. Dostrzegam pozytywne zmiany w podejściu do siebie samej i innych. Kiedy coś chcę zmienić w swoim podejściu, czasem myślę, a raczej próbuję poczuć, jaki to mógłby być ruch.

  Barbara Patelska, psycholog, psychoterapeuta Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Aga, po raz kolejny dużo zabieram ze szkolenia - poznawczo i rozwojowo. Układają mi się w głowie i w ciele wzorce rozwojowe, kształty, akcje - mam swoje ulubione ścieżki i takie, które mnie zaciekawiają. Rozwojowo zabieram zdanie połączone z doświadczeniem wielu dobrych i zaskakujących spotkań na tym szkoleniu. Lubię bardzo patrzeć i doświadczać tego, jak pracujesz!

  Mira Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Dopiero dzięki znajomości języka ruchu w oparciu o podejście Rudolfa Labana można zacząć odkodowywać to, co się odkrywa w praktyce. Szkolenie pokazało mi znaki używane w kodzie ruchu, dzięki czemu wiem, na co zwracać uwagę. Biorę dla siebie mocno do serca przekonanie Labana, że nie ma dobrych i złych ruchów. One wszystkie są o czymś. Warto poznać język ruchu, aby zrozumieć swoje ciało i odkryć , co ono mówi o stanie umysłu

  Emilia Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Praca na grupie pozwoliła mi nabrać pewności co do metody, zacząć uważnie towarzyszyć, wykorzystywać analizę ruchu w nieoceniającym towarzyszeniu osobom, wyłapywaniu tematów do pracy. Pomogło mi to realnie  w prowadzeniu grup - w byciu tu i teraz, w patrzeniu na konkrety i szczegóły w otwieraniu tematów, w zadawaniu pytań. Jestem nieustannie zachwycona, że doświadczanie ruchu sprawia, że zaczynam bardziej rozumieć. Zachwyca mnie też doświadczenie, że z jednej strony ciało i ruch pozwalają kontaktować się z czymś, co dopiero wychodzi z podświadomości, a z drugiej strony pozwala konkretnie nazwać, doprecyzować wiele myśli, emocji. Cieszę się, że mogłam doświadczać takiego bogactwa w przestrzeni stworzonej przez Ciebie.

  Ada Kaczan, terapeutka tańcem i ruchem Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Warsztat okazał się być dla mnie terapeutyczny. Dużo wiedzy, którą mogę wykorzystać w pracy zawodowej, w treningu tanecznym, odnieść się z tym do życia codziennego i spojrzeć w głąb siebie. Uruchomiły się emocje, pokazało się światło do zwolnienia blokad. Dziękuję.

  Dorota Świtkiewicz, Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Trudna droga zaprowadziła mnie tutaj. Jestem szczęśliwa, że mogę tu być. Intencja to wolność - a wolność daje odwagę. Z kolei odwaga miłość, żeby kochać swoje ciało i duszę. Kurs dał mi niesamowitą energię, z której mogę czerpać w codziennym życiu! Dziękuję.

  Magda Kamińska, Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Agnieszko, bardzo dziękuję Ci za wspólną podróż. Jestem wdzięczna za Twoją obecność, tak zapraszającą, ciepłą, włączającą różne perspektywy, potrzeby, emocje. To był dla mnie wspaniały rok, wzbogacający mnie jako człowieka na wielu płaszczyznach. Czuję ogromną wdzięczność za to, że mogłam spotkać tak wspaniałą Przewodniczkę. Z wielką ciekawością otwieram się na to, co przyniesie przyszłość, licząc na więcej spotkań w tańcu, ruchu, rozmowach.

  Karolina Manugiewicz, Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Otworzyłam swoje ciało na dotyk, na czucie, na innych. Teraz moje ciało mówi do mnie, czasem głośno, czasem cichutkim szeptem, nie ważne - teraz je słyszę, nawet ten najmniejszy szept. Chciałabym, żeby inni też usłyszeli, żeby mieli okazję złapać kontakt z samymi sobą. Tego, co mówi ciało, nie zagłuszy głowa, nie wykrzyczy świat. Aga, raz jeszcze dziękuję, że mogłam być z Tobą i innymi kobietami, że przyjęłaś mnie do swojej społeczności. To dla mnie bardzo ważne, że mogę doświadczać siebie samej głębiej, pełniej, prawdziwej.

  Agnieszka Skolniecka, Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Kończę w poruszeniu i poczuciu własnej mocy. Czuję wdzięczność do siebie, że tak wiele sobie dałam i na tak wiele sobie pozwoliłam, nie szukam na zewnątrz, bo mam to w sobie. I już. Zawsze miałam. Dziękuję Agnieszko za Twoją skromność, mądrość, czułą obecność i za to, że tak hojnie się dzielisz.

  Kasia Kachel, Zanurzenie w Analizę Ruchu
GALERIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW, SZKOLEŃ

Szczegóły

Początek:
1 marca 2025 10:00
Koniec:
2 marca 2025 14:30