
VII edycja: Świadome ciało i język ruchu. Połączenie Laban/Bartenieff Movement System (LBMS) z technikami terapii tańcem i ruchem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. PROWADZĄCE: Karen Studd i Aga Sokołowska
26 maja 2025 - 31 maja 2026
Kurs trenerski obejmuje III Moduły
1. Integrujące komponenty z Laban/Bartenieff Movement System (LBMS).
2. Techniki terapii tańcem i ruchem (DMT).
3. Praktyczny trening umiejętności wykorzystania języka ruchu i interwencji opartych na wiedzy z LBMS i technikach terapii tańcem w praktyce własnej i pracy grupowej.

Terminy Kursu
Kurs zaczyna się 26.05.2025 i trwa do 31.05.2026. Szczegółowe daty poniżej:
Moduł Integrujący komponenty z Laban Bartenieff Movement System: 26.05.25-1.06.25, Karen Studd i Aga Sokołowska, Ośrodek Kików
Moduł Technik terapii tańcem i ruchem: 3 weekendowe zjazdy w Warszawie: 13-14.09.25, 6-7.12.25, 7-8.03.26, Aga Sokołowska
Moduł Integrujący: 25.05-31.05.26, Karen Studd i Aga Sokołowska, Ośrodek Kików
Pomiędzy Modułami prowadzone są godziny mentoringu (minimum 7 – dodatkowo płatne oraz minimum 2 w roli słuchacza/ki – nieodpłatne), zajęcia online (6 spotkań – wliczone w cenę Kursu) oraz praktyka w grupach roboczych i indywidualna.
Przewidziane są dwa miejsca stypendialne dla osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na zapłacenie pełnej kwoty za Kurs.
Dofinansowanie – PARP – Centrum Rozwoju MŚP (kliknij tutaj)
Tutaj każdy znajdzie informację o dotacji w swoim województwie – zarówno osoba fizyczna jak i pracownik/firma.
Moduł Laban Bartenieff Movement System jest w Bazie Usług Rozwojowych, więc osoby z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości 70-80% ceny Modułu. Dodatkowo niektóre województwa mogą oferować możliwość dofinansowania dla osób fizycznych.
Jeśli jesteś zainteresowany/a, skontaktuj się z P. Marcinem Owcarzem, który pomaga uzyskać dofinansowanie – marcin.owcarz@edu-farm.pl, +48 660479544.
Czego możesz nauczyć się podczas Kursu?
Program Kursu został zaprojektowany tak, aby uczył ucieleśnionego prowadzenia grupy, umiejętności wiązania tematów życiowych z rozwijaniem świadomości ciała i poznawaniem języka ruchu. Umiejętności te mogą być wykorzystywane zarówno w pracy własnej, jak i we wspieraniu innych w korzystaniu z transformującej mocy ruchu. W czasie programu uczymy tego, jak budować doświadczenia i przygotowywać zajęcia w oparciu o wiedzę pochodzącą z Laban/Bartenieff MovementSystem (nt. pracy ze wzorcami i strategiami ruchowymi) oraz z obszaru terapii tańcem i ruchem (nt. relacji i terapeutycznej roli ruchu).
Jakie umiejętności zdobędziesz i czego się dowiesz?
-
-
Poznasz i zrozumiesz praktykę języka ruchu oraz proces zmian obejmujący całościowe doświadczenie w poruszeniu, czuciu i myśleniu (Moving, Feeling, Thinking Self).
-
Rozwiniesz umiejętność obserwacji i budowania relacji przydatnych we wspieraniu i projektowaniu strategii (re-patterning) zmian sposobów działania w różnych sytuacjach.
-
Wzmocnisz kompetencje poznawcze, emocjonalne i fizyczne we własnym działaniu, relacji z innymi i otoczeniem.
- Poznasz kluczowe koncepcje z zakresu LBMS, terapii tańcem i procesu kreatywnego przydatne do rozwoju osobistego i profesjonalnego.
- Zdobędziesz praktykę w inicjowaniu zmiany w różnych sytuacjach, zaczynając pracę zarówno od ruchu funkcjonalnie, jak i od ekspresji emocjonalnej.
- Rozwiniesz umiejętność pracy ze słowami, obrazami i metaforami, by móc korzystać zarówno z pracy ze słowem, jak i ruchem.
- Doświadczysz tego, że głos też jest ruchem, a werbalna i niewerbalna ekspresja są dwiema częściami zintegrowanej całości.
-

Dla kogo jest ten Kurs?
Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych i zmotywowanych do praktycznego poznawania języka ruchu, prowadzenia praktyki własnej i zaciekawiania się tym, jak bardzo ruch może wspierać procesy rozwojowe. Zapraszamy zarówno osoby, które chcą uczestniczyć w Kursie z powodów osobistych, jak i te, które chcą poznać ten sposób pracy z innymi ludźmi.
Na czym polega przygotowanie do Kursu i jakie wymagania należy spełnić?
- należy mieć ukończone 18 lat,
- posiadać co najmniej wykształcenie średnie,
- mieć minimum półroczne doświadczenie w regularnej praktyce rozwojowej poprzez ciało,
- w przypadku braku znajomości podstaw LBMS – zostać indywidualnie wprowadzonym/ą przez jedną z Trenerek języka ruchu i świadomej pracy poprzez ciało, przygotowanych przez organizatorkę Kursu i mających doświadczenie w zaznajamianiu kursantów/ek z tą wiedzą i praktyką lub ukończyć szkolenie Zanurzenie w język ruchu (link) bądź Trening świadomości: ciała, emocji, myśli, relacji (link).
Co wyjątkowego jest w tym Kursie?
Podczas Kursu poznasz język ruchu zarówno od strony wiedzy teoretycznej, praktycznej, jak i na poziomie głęboko osobistym. Praktyczne umiejętności będą przekazywane w sposób wspierający integrację Twojego doświadczenia, wiedzy i rozumienia ruchu na poziomie osobistym i emocjonalnym. Szkolenie jest wyjątkowe, ponieważ łączy aspekty LBMS z aspektami DMT w celu twórczego zastosowania ich w różnych dziedzinach życia osobistego i zawodowego. Atutem jest doświadczenie i wiedza trenerek prowadzących: wieloletnie, międzynarodowe i czerpiące z dziedzin, takich jak LBMS, terapia tańcem i ruchem, superwizja, coaching, terapia somatyczna i edukacja.
Jak zgłosić swój udział?
Przed Kursem należy wypełnić i przesłać swoją aplikację oraz odbyć rozmowę wstępną z nauczycielką prowadzącą Kurs celem poznania oczekiwań, potrzeb, celów i wątpliwości oraz porozmawiania o wcześniejszym doświadczeniu. Podczas spotkania omawiane są również szczegóły dotyczące Kursu. Rozmowa odbywa się za pośrednictwem platformy Zoom i jest dodatkowo płatna 180 zł.
Nauczycielki prowadzące Kurs

Agnieszka Sokołowska
Pracuję z pasją jako Master Somatic Movement Educator&Therapist, tytuł nadawany przez międzynarodową organizację ISMETA. Jestem również superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem i nauczycielką języka ciała (ukończyłam Laban Bartenieff Institute of Movement Studies), a z pierwszego wykształcenia psycholożką. Uczę języka ruchu i razem z Karen Studd prowadzę roczny kurs „Świadome ciało, język ruchu” – program pomagający w rozpoznaniu tego, co mówi ciało i transformacji wzorców w nim zapamiętanych. Przez 20 lat pracowałam jako terapeutka, głównie z osobami, które doświadczyły różnego rodzaju przemocy, chorowały psychosomatycznie lub potrzebowały pogłębić relację ciała z umysłem. Od kilkunastu lat superwizuję pracę terapeutów różnych nurtów, którzy pracują poprzez ciało. Mając doświadczenie poprowadzenia tysięcy godzin szkoleniowych i terapeutycznych, połączyłam język ruchu z terapeutycznymi aspektami pracy poprzez ciało i nazwałam to, co robię, Wytańczaniem Życia. Napisałam kilka rozdziałów do dwóch książek wydanych przez GWP o psychoterapii tańcem i ruchem w pracy indywidualnej oraz grupowej.
Pracuję z pasją do autentyczności, jaką dają ruch i kontakt z drugim człowiekiem. Pomagam w wytańczeniu historii uwięzionych w ciele – w powrocie do czucia życia w całości: z emocjami, ciałem i myślami. W budowaniu relacji ze sobą i innymi. Byciu w kontakcie, bez odcinania, z czułą siłą obecności.
Karen Studd
Jest wieloletnią Koordynatorką Programu w Laban International Movement Studies, a także Somatic Movement Therapist & Educator w ISMETA. Edukację wyższą w zakresie tańca ukończyła na Uniwersytecie w Oregonie. Uczy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Meksyku, Chinach i Izraelu. Jako nauczycielka Laban/Bartenieff Movement System jest skoncentrowana na osobistym i profesjonalnym rozwoju, który może odbywać się poprzez zwiększanie świadomości ruchu. Jest współautorką książki ”EveryBody is a Body”, która ujmuje całościowo fenomen ludzkiego ruchu. Przez ponad 20 lat uczyła w Departamencie Tańca na uniwersytetach w Oregonie, Wisconsin, George Washington University i George Mason University.
Moduł I: Laban Bartenieff Movement System (LBMS). Prowadzenie: Karen Studd
Cele główne:
• Analiza i obserwacja ruchu. Przegląd LBMS: wzorce ruchowe, frazy, tematy w ruchu, rozpoznawanie komponentów ruchu: Body, Effort, Shape and Space (BESS) – Ciało, Jakości ruchu, Kształt i Przestrzeń.
• Koncentracja na rozwoju umiejętności identyfikowania wzorców i preferencji ruchowych własnych i innych osób – w tym doskonalenie umiejętności nazywania tego, co widzimy.
• Doświadczanie poprzez ruch połączenia ciało-umysł – mając na pierwszym planie świadomość poruszającego się ciała.
• Bycie uczestnikiem kreatywnego procesu grupowego w ruchu i spojrzenie na proces zarówno z poziomu osobistego, jak i z meta poziomu.
Przykłady konkretnych tematów:
Ciało jako dom
• Wprowadzenie do LBMS z perspektywy makro. Rozpoznawanie elementów z całości ruchu, odkrywanie 4 elementów (BESS) poprzez obserwację i opis.
• Wprowadzenie do Bartenieff Fundamentals i Harmonii Przestrzeni. Połączenie przestrzeni wewnętrznej z oddechem i tematem wewnątrz/zewnątrz.
• Poznawanie ciała poprzez strukturę szkieletu.
• Frazy mikro i makro (fraza jako część, ale także jako odrębna całość).
Przestrzeń – środowisko i kontener naszego świata
• Kinesfera.
• Przestrzeń: poruszanie się i myślenie w 1D, 2D i 3D.
• Poziomy, przestrzeń osobista (Kinesfera) i przestrzeń wspólna (Przestrzeń ogólna).
• Przestrzeń interakcji.
• Doświadczenie procesu grupowego w ruchu.
Relacja Ciała i Przestrzeni – element Kształtu.
• Doświadczenie rozwoju od odczucia ciężaru i przepływu do odnalezienia siebie, połączenia ze światem i interakcji (Modes of Shape Change).
• Postawa ciała, stabilność i mobilność, stałe formy.
Dynamiczne jakości ruchu i ekspresja
• Jakości ruchu związane z kontrolą, podejmowaniem decyzji, uwagą, intencją. Relacja wszystkich aspektów ruchu w odniesieniu do poddania się lub oporu względem nich (Condensing and Indulging Qualities).
• Rozpoznawanie bliskich i dalekich nam jakości ruchowych.
• Łączenie skojarzeń, obrazów i słów z jakościami ruchu.
Wzorce, wzorce, wzorce
• Wzorce w organizacji ciała, tematach, cyklu rozwoju i frazach.
• Łączenie 4 elementów BESS.
• Widzenie Części w relacji do Całości.
6 podstawowych ćwiczeń I. Bartenieff (Basic 6) w relacji do procesu zmiany wzorców (repatterning)
• Basic 6 jako diagnoza, interwencja i praktyka.
• Eksploracja dźwięków i głosu – akcja i interakcja zabierania głosu.
• Praca z narracją i głosem poprzez ruch.
• Proces grupowy w ruchu.
• Zintegrowanie wiedzy.
• Omówienie zadań przed kolejnym Modułem.
Moduł II: Techniki terapii tańcem i ruchem. 6 dni, 3 weekendy. Prowadzenie: Agnieszka Sokołowska
Weekend 1
Główne techniki terapii tańcem i ruchem w budowaniu relacji i pracy z grupą.
• Podstawowe umiejętności w budowaniu kontaktu niewerbalnego (odzwierciedlenie, dostrojenie, refleksja w ruchu).
• Rodzaje więzi i przywiązania – teoria, historie zapisane w ciele.
• Proces twórczy w pracy z grupą (za B. Meekums).
• Odkrywanie i rozwijanie tematów obecnych w ruchu grupy.
Weekend 2
Praca z doznaniami i emocjami poprzez ruch. Pamięć ciała.
• Stopniowe nawiązywanie kontaktu z emocjami, wspieranie budowania bezpiecznej relacji ze sobą z uważnością na pamięć przeżyć zapisanych w ciele.
• Praca z metaforą ruchową, rozwój umiejętności zadawania pytań wspierających i pogłębiających przy prowadzeniu kreatywnego procesu.
• Rodzaje pamięci.
• Rola somatycznego przeniesienia i przeciwprzeniesienia.
Weekend 3
Doświadczenie ruchu jako pomostu w pracy z różnymi tematami i potrzebami (grupy i indywidualnie).
Skoncentrujemy się na:
• Budowaniu rozgrzewek i prostych struktur, które są przygotowaniem do kontaktu z ciałem i tematem, z którym się pracuje.
• Rozwoju umiejętności budowania ucieleśnionego kontaktu i rozumienia wybranych tematów psychologicznych pojawiających się w ruchu.
• Budowaniu swojej ucieleśnionej i bezpiecznej obecności prowadzącej/ego.
Moduł III: Praktyczny trening umiejętności wykorzystania języka ruchu i interwencji opartych na wiedzy z LBMS i technikach terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z grupą. Prowadzenie: K. Studd i A. Sokołowska
Główne tematy i cele:
• Świadkowanie każdej osobie i jej indywidualnej konstelacji ruchu połączonej z procesem psychologicznym i personalną praktyką.
• Integrowanie ruchu i słów – nazywanie procesów mentalnych obserwowanych w ruchu.
• Studiowanie słownictwa analizy ruchu i łączenie go ze zrozumieniem psychologicznym.
• Czas na ćwiczenie nieosądzającej obserwacji ruchu.
• Przekazywanie informacji zwrotnych, zadawanie pytań rozwijających.
• Przygotowywanie doświadczeń/ćwiczeń na różne tematy i prowadzenie ich na forum i dla Grupy.
• Tworzenie szkiców własnych warsztatów, szkoleń.
• Reflektowanie personalnego i zawodowego rozwoju.
• Świętowanie.
Praca własna, indywidualna i grupowa wspierająca proces uczenia się pomiędzy Modułami
• Osobista praktyka ruchowa – prowadzona przez kilka miesięcy, po to, by poznać siebie głębiej poprzez doświadczenie i reflektowanie swoich potrzeb, zauważanie strategii i wzorców w ruchu i pogłębianie umiejętności reflektowania ich i łączenia z życiowymi tematami. Własna praktyka ruchowa wspiera proces uczenia się, rozumienia języka ruchu, pogłębia empatię do siebie i innych – po kilku miesiącach przygotowuje się jej krótki opis, do którego dostaje się wcześniej inspiracje i pomocne podpowiedzi.
• Spotkania w kilkuosobowych grupach roboczych – w ruchu i słowie, by pogłębiać wiedzę z Kursu i w mniejszych grupach ćwiczyć poznawane umiejętności. Podczas Kursu każda z grup przygotowuje jedną prezentację w ruchu i słowie dotyczącą teoretycznego materiału z II Modułu Kursu.
• Podczas trwania Kursu odbycie minimum 7 godzin superwizji, mentoringu (to są godziny dodatkowo płatne wg preferencyjnej stawki obowiązującej w danym roku dla uczestniczek/ów Kursu, najpierw na temat praktyki własnej, później przygotowania i poprowadzenia zajęć z grupą) z prowadzącymi Kurs nauczycielkami. Dodatkowo minimum dwukrotne (nieodpłatnie) wzięcie udziału w superwizji dotyczącej praktyki zawodowej innej osoby z Kursu jako słuchacz/ka.
• Przygotowanie i realizacja (minimum 6 godzin) szkolenia, coachingu lub warsztatu wykorzystującego techniki LBMS i DMT. Można pracować w parze z kimś ze szkolenia lub samodzielnie. Przygotowanie krótkiego opisu/eseju z poprowadzonej pracy zawierającego elementy teorii, opis praktyki i refleksje.
Podsumowanie
Podczas każdego Modułu uczestniczki/y będą doskonalić:
• Rozpoznawanie własnego języka ruchu i preferencji.
• Rozwijanie umiejętności obserwacji i bycia empatycznym świadkiem/inią.
• Reflektowanie tematów związanych z pracą z grupą.
• Używanie języka LBMS do omawiania ruchu i kształtowania doświadczeń ruchowych dla siebie i w pracy z innymi osobami.
Podczas całego Kursu potrzebujesz być gotowy/a na prowadzenie swojej własnej praktyki ruchowej, czytanie tekstów, spotkania w grupach roboczych, na przygotowanie, poprowadzenie i opisanie warsztatu, coachingu, szkolenia lub sesji indywidualnych (minimum 6 godzin) zawierających wiedzę zdobytą podczas Kursu (opcjonalnie, dla uczestników/czek ubiegających się o tytuł Trenera/ki świadomej pracy poprzez ciało i języka ruchu). Im więcej godzin temu dedykujesz, tym więcej się nauczysz. Uważamy, że minimum to 45 godzin w ciągu roku pracy indywidualnej i w grupach roboczych, by móc ugruntować i zintegrować materiał.
Aby ukończyć Kurs, wymagana jest obecność na zajęciach. W przypadku nieobecności zaproponujemy Ci sposób jej odrobienia, aby wypełnić wymagania Kursu (może wymagać to dodatkowej opłaty). Bezwzględnie konieczna jest obecność podczas 6-dniowych Modułów. Maksymalnie można opuścić 16 godzin podczas całego Programu i materiał trzeba nadrobić w porozumieniu z prowadzącymi (w ramach kolejnej edycji Kursu lub podczas innego kursu wskazanego przez organizatorkę), co może być dodatkowo płatne.
Bezpłatne zaświadczenie w języku polskim i angielskim:
Uczestnicy/czki otrzymują Zaświadczenie ukończenia Kursu z uzyskaniem tytułu Trenera/ki języka ruchu i świadomej pracy poprzez ciało wraz z opisem rozwiniętych umiejętności i nabytej wiedzy. Aby uzyskać zaświadczenie, należy odbyć minimum 7 godzin mentoringu/superwizji (dodatkowo płatne), uczestniczyć w minimum 2 superwizjach dotyczących praktyki zawodowej innej osoby z Kursu jako słuchacz/ka (nieodpłatne), przygotować opis odbytej praktyki własnej i zaprezentować osobistą opowieść w języku ruchu podczas III Modułu, a także przygotować, poprowadzić i opisać warsztat, coaching, szkolenie lub sesje indywidualne (minimum 6 godzin), tj. pracę grupową lub osobistą 1:1, przy wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas Kursu. Prace pisemne z praktyki osobistej i zawodowej są sprawdzane, a następnie otrzymują konstruktywne informacje zwrotne wspierające rozwój. Na Zaświadczeniu podany jest zakres materiału oraz liczba godzin. Godziny dydaktyczne Kursu odbyte z nauczycielkami (182 godziny) wliczają się do godzin uznawanych przez The International Somatic Movement Education and Therapy Association i mogą być uwzględnione przy składaniu aplikacji w ramach tzw. Independent Track Application.



KOSZTY UCZESTNICTWA
Koszt udziału w procesie rekrutacji, rozpatrzenia aplikacji i rozmowy wstępnej wynosi 180 zł.
Aby skorzystać z najniższej ceny za wszystkie Moduły, należy opłacić całość z góry lub, w przypadku płatności za każdy Moduł osobno, dokonać wpłaty w terminie określonym poniżej. Przewidziane są dwa miejsca stypendialne dla osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na zapłacenie pełnej kwoty za Kurs.
Moduł I – prowadzenie: Karen Studd – 58 godzin
Cena promocyjna wynosi 2800 zł przy wpłacie pełnej kwoty za Moduł do 10 marca 2025. Miejsce po rozpatrzeniu aplikacji rezerwuje przedpłata w wysokości 700 zł, która wchodzi w skład opłaty za I Moduł i jest zwrotna do 10 marca 2025.
Przy wpłacie po 10 marca 2025 koszt udziału w I Module wynosi 3000 zł. Po 12 maja 2025 – 3800 zł.
Wpłaty w przypadku rezygnacji są zwracane wyłącznie do 10 marca i są pomniejszone o 100 zł opłat administracyjno-księgowych. Nie ma możliwości uzyskania zwrotu wpłaty po 10 marca 2025 roku.
Moduł odbędzie się w Ośrodku Kików – nocleg oraz wyżywienie są dodatkowo płatne (250 zł za dobę w pokoju 2-osobowym – cena w 2025). Uczestnicy/czki organizują i opłacają dojazd we własnym zakresie.
Dane do płatności: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska, 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707, tytułem “Imię i nazwisko, roczny kurs VII edycja, I Moduł”
Moduł II – prowadzenie: Agnieszka Sokołowska – 45 godzin, 3 weekendy w Warszawie
Cena promocyjna wynosi 2700 zł przy wpłacie pełnej kwoty za Moduł do 2 sierpnia 2025.
Przy wpłacie po 2 sierpnia 2025 koszt udziału w II Module wynosi 2950 zł. Po 10 września 2025 – 3700 zł.
Uczestnicy/czki organizują i opłacają dojazd, nocleg i wyżywienie we własnym zakresie.
Dane do płatności: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska, 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707, tytułem “Imię i nazwisko, roczny kurs VII edycja, II Moduł”
Moduł III – prowadzenie: Karen Studd i Agnieszka Sokołowska – 58 godzin
Cena promocyjna wynosi 3000 zł przy wpłacie pełnej kwoty za Moduł do 1 kwietnia 2026.
Przy wpłacie po 1 kwietnia 2026 koszt udziału w III Module wynosi 3300 zł. Po 15 maja 2026 – 4100 zł.
Moduł odbędzie się w Ośrodku Kików – nocleg oraz wyżywienie są dodatkowo płatne (250 zł za dobę w pokoju 2-osobowym – cena w 2025). Uczestnicy/czki organizują i opłacają dojazd we własnym zakresie.
Dane do płatności: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska, 09 1050 1025 1000 0092 2127 9707, tytułem “Imię i nazwisko, roczny kurs VII edycja, III Moduł”
Koszt 50-minutowej sesji mentoringowej wynosi 220 zł w 2025 roku, a w 2026 może wzrosnąć do maksymalnej kwoty 240 zł.
Łącznie 227 godzin kursu – 173 godziny warsztatów (III Moduły, 6 zajęć online) + 45 godzin pracy własnej i w grupach roboczych między Modułami + minimum 7 godzin superwizji/mentoringu (dodatkowo płatna) + minimum 2 godziny poświęcone na udział w superwizji dotyczącej praktyki zawodowej innej osoby z Kursu jako słuchacz/ka (nieodpłatnie).
I Moduł Kursu (a już niedługo także III Moduł) jest w Bazie Usług Rozwojowych, więc osoby z mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości 70-80% ceny Modułu. Dodatkowo niektóre województwa mogą oferować możliwość dofinansowania dla osób fizycznych. Jeśli jesteś zainteresowany/a, skontaktuj się z P. Marcinem Owcarzem, który pomaga uzyskać dofinansowanie – marcin.owcarz@edu-farm.pl, +48 660479544.
ZAPISY
Aby zgłosić swój udział, prosimy o wypełnienie formularza. Jest obszerny, bo bardzo zależy nam na tym, aby poznać się przed rocznym programem. Mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie ciekawy czas na autorefleksję i określenie swoich oczekiwań. Po otrzymaniu aplikacji umówimy się z Tobą na rozmowę wstępną, podczas której porozmawiamy otwarcie, zadając sobie pytania, tak aby móc wspólnie zadecydować o tym, co dalej.