Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R.Labana

listopad

16-172019

SZCZEGÓŁY

GODZINY:
16.11.19 , sobota: 10:00-18:00

17.11.19, niedziela: 10:00-14.30

KONTAKT I ZAPISY:
kontakt@agasokolowska.com
604 537 533

KOSZT:

34 godzin dydaktycznych, skrypt z materiałami, konsultacja/superwizja po drugiej części szkolenia na skypie -45minut ( rozmowa o swoich obserwacjach ruchowych, tzw “podpisie ruchowym” i dalszym rozwoju lub konsultacja przygotowanych zajęć przez uczestnika z elementami wykorzystanej ze szkolenia wiedzy) – 1400zł (brutto) całość. Płatność za każdą część oddzielnie 800×2 za szkolenie.

REZERWACJA MIEJSCA: zapraszam do rozmowy telefonicznej lub przez skype Ważne jest doświadczenie wcześniejszego uczestnictwa w warsztacie, szkoleniu, grupie np. z analizy ruchu, terapii tańcem i ruchem lub innej formy praktyki świadomego ruchu w wymiarze minimum 16 godzin. Aby po rozmowie zarezerwować miejsce, trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 400zł, wchodzi ona w skład całej opłaty za szkolenie, nie jest dodatkowym kosztem.

DODATKOWE INFORMACJE: Zaliczka i wpłaty w razie zmiany decyzji są zwracane do 16 października 2019. Jeśli ktoś nie brał udziału w pierwszej części, a chciałby dołączyć do części drugiej , to jest taka możliwość po indywidualnej wcześniejszej pracy z prowadzącą i uzupełnienie materiału.

NR KONTA: Off Words Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

AnyaJoga
Warszawa, ul. Krasińskiego 35A


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną lub telefoniczną informacji o warsztacie od OFF WORDS Agnieszka Sokołowska

rsz_img_3184-1

Szkolenie składa się z dwóch części (34godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi. 16-17 listopada 2019 oraz 8-9 luty 2020. Pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz zdobyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem, odkrywania co często nieświadomie „mówi” się przez ciało. Rozwija umiejętność ucieleśnienia, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia siebie oraz drugiego człowieka/grupy, co ułatwia włączanie świadomości ciała do swojej pracy zawodowej z różnymi grupami.
Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy, przejścia różnych procesów w ruchu, które są zarówno w strukturze jak i pełne kreatywności.

Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza).
Na szkolenie składają się moduły:

16-17.11.2019

Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R. Labana. Część 1.

08-09.02.2020

Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R.Labana. Część 2

Szczegółowy opis każdego modułu znajduje się poniżej.

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest do osób, które mają w sobie gotowość i ciekawość do poznawania zaawansowanego sposobu pracy i kompleksowego rozumienia siebie i drugiego człowieka. Zapraszam wszystkie osoby, które chcą otworzyć się na zrozumienie swojego ruchu i tego, co często nieświadomie wyraża się poprzez ciało. Szczególnie zachęcam do udziału osoby pracujące lub przygotowujące się do pracy z ludźmi, zarówno te, które pracują poprzez słowo jak i poprzez ruch, taniec. Język ruchu rozwija empatię kinestetyczną i umożliwia wielowymiarowy rozwój zarówno swojego warsztatu pracy zawodowej jak i własnych umiejętności osobistych. Poznanie go może być pomocne m.in. w pracy: trenera, coacha, choreoterapeuty, terapeuty, arteterapeuty, nauczyciela, pedagoga, seksuologa, psychologa.

CELE I KORZYŚCI UDZIAŁU W 2CZĘŚCIOWYM SZKOLENIU

Pogłębienie związku ciała i psychiki, języka ruchu i języka myśli.
• Poznanie i doświadczenie kategorii ruchu (przestrzeń, kształt, jakości ruchu, organizacja ciała) i tematów (m.in. wysiłek-regeneracja, bycie ze sobą-bycie z innymi), które zaobserwował R.Laban w ruchu wszystkich ludzi.
• Rozwój ucieleśnionej obecności i dostrojenia do drugiej osoby.
• Praktykowanie empatycznej i jak najobiektywniejszej obserwacji ruchu w różnych kontekstach.
• Przyjrzenie się swojemu podpisowi ruchowemu w wybranych sytuacjach.Pogłębienie rozumienia i praktycznego zastosowania podejścia Laban Bartenieff w pracy z ludźmi.
• Rozwój umiejętności rozumienia drugiej osoby poprzez ucieleśnienie jej wybranych zachowań.
• Ćwiczenie umiejętności poruszania się i nazywania różnych aspektów ruchu.
• Praca z wybraną powtarzającą się myślą lub emocją i strategią ruchową, jaka jej towarzyszy. Rola ciała w regulacji uczuć.
• Przełożenie języka ruchu na wybrane sytuacje zawodowe lub osobiste (projektowanie doświadczeń, praktyki ruchowej lub zajęć ze świadomym włączeniem w nie języka ruchu).

Uczestnicy otrzymują komplet materiałów warsztatowych do własnego wykorzystania w celach zawodowych. Wydawane są Zaświadczenia o udziale w szkoleniu wraz z ilością godzin i opisaniem zawartości merytorycznej Programu. Program szkolenia jest objęty przedmiotem praw autorskich.

PROGRAM POSZCZEGÓLNYCH MODUŁÓW
16-17.11.2019 Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R.Labana. Część 1

Program część1
1. Relacja pomiędzy ruchem a stanami psychicznymi – wybrane aspekty teorii m.in. za A.Schore, K.Bloom, MDougall, R.Laban, I.Bartenieff
2. Pogłębione doświadczenie kluczowych kategorii ruchu i refleksja na temat ich związku m.in. z uwagą, podejmowaniem decyzji, uwagą, kontrolą emocji, relacjami.
3. Poznanie ruchowych wzorców rozwojowych za I. Bartenieff wzmacniających poczucie bycia we własnym ciele.
4. Praktykowanie jednoczesnego doświadczania, czucia i myślenia w ruchu.
5. Przygotowanie się do własnej praktyki, obserwacji i opisu ruchu w konkretnej sytuacji.

08-09.02.2019 Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R.Labana. Część 2

Program, część 2

 

 1. Poszerzenie świadomości własnego podpisu ruchowego, tego, co w nim pojawia się częściej, co rzadziej.
 2. Poznanie i doświadczenie sposobów pracy z przykładowymi myślami i emocjami bazujących na ucieleśnieniu i procesach zaprojektowanych w oparciu o język ruchu i proces kreatywny.
 3. Rozwój jednoczesnej umiejętności doświadczania i rozumienia tego, co się dzieje (czucie i myślenie).
 4. Ćwiczenie umiejętności widzenia i rozumienia drugiej osoby zarówno poprzez słuchanie jej słów jak i języka ruchu.
 5. Przełożenie języka ruchu na wybrane sytuacje zawodowe lub osobiste (projektowanie doświadczeń, praktyki ruchowej lub zajęć ze świadomym włączeniem w nie języka ruchu)
 6. Podsumowanie szkolenia.
REFLEKSJE UCZESTNIKÓW
 • Trening świadomości był dla mnie piękną podróżą przez relacje i emocje. Kończę trening w zupełnie innym miejscu niż go zaczynałam. Zarówno, jeśli chodzi o kontakt z samym sobą, jak i z innymi.

  Magda Trening Świadomości
 • Wchodziłam bardziej ze względów zawodowych. Wychodzę głownie jako kobieta, matka. Chciałam „rodzić” zawodowo, a odkryłam, ze już urodziłam i że chcę bardziej pielęgnować relacje z dziećmi. W ciągu tych weekendów dużo odkryłam takich ważnych dla mnie spraw, np., że to, co czuję jest prawdziwe. Chcę być wierna tym odkryciom. Dziękuję za takt i delikatność.

  Kinga Trening Świadomości
GALERIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW, SZKOLEŃ