Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grupa online-Wytańczając Język ciała- 8 spotkań, 18.30-20.15 – od 1.03.22 wtorki

1 marca 18:30 - 26 kwietnia 20:15

marzec

12022

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 18.30-20.15

KOSZT: 720zł – Miejsce na Grupie rezerwuje wpłata pierwszej raty.

Istnieje możliwość wpłaty w ratach, 400 zł do 1 lutego, 320 zł do 1 kwietnia, zainteresowane osoby proszę o kontakt. Wpłaty w razie rezygnacji są zwracane do 1 lutego.

NR KONTA: Wytańczając Życie Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE: online

Twoja przestrzeń w domu, zainstalowany darmowy zoom


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Wytańczając Język ciała

Grupa online Laban Bartenieff z elementami pracy somatycznej –

8 wtorków, godz. 18.30-20.15, start 1.03.22

Zapraszam na praktykę języka ruchu Laban Bartenieff z elementami somatyki.
Uczestnicy po każdym spotkaniu otrzymują nagranie zmedytacją ruchową do własnej praktyki. Spotykamy się na zoomie, który daje duże możliwości praktyki w całej grupie, ale i spotkań w małych podgrupach.
IX Grupa Wytańczając język ciała zacznie się tuż przed przyjściem wiosny i będzie o budzeniu i dbaniu o intuicję, oraz przepływ pozwalający zregenerować racjonalny umysł i połączyć ze swoim głębszym odczuwaniem.
Wszystko oczywiście przy inspiracji bogactwa języka ruchu oraz obrazów z natury.
Spotkania trwać będą 1.45 minut. Pomiędzy nimi będę wysyłać inspiracje i podpowiedzi do praktyki.
Odwiedzimy w podróży 8 tematów
1. Zakorzenienie w czuciu i wyobraźni.
2. Ożywianie ciepła wewnętrznego. Opowieść o zbieraczce kości.
3. Powracanie do domu. Nawiązanie do mocy zwierząt i kolejna opowieść.
4. Pozwalanie, puszczanie, eksperymentowanie. Mniej znane aspekty i role.
5. Co może pomóc na ścieżce, by wędrować dalej mimo zaskoczeń i wyzwań. Opowieść o włosie niedźwiedzia.
6. Perspektywa pożegnania jakiegoś nawyku, reakcji, myśli o sobie lub innych.
7. Twórcza rzeka energii życia.
8. Połączenie swojej ścieżki, tańca, myśli i emocji.
Ruch, taki z głębi siebie, kości, mięśni, trzewi, to szczególny moment połączenia ze sobą i możliwość odpowiedzi na swoje potrzeby, a także regeneracja napięć, ożywienie energii lub odpoczynek. To ruch, którego Twoje ciało będzie potrzebowało i możliwość wyboru, spotkania się ze swoją wolnością i możliwościami w tym, co jest.
——————————
🙂 Uczestnicy otrzymują nagrania  audio z medytacją ruchową ze środkowej części zajęć.

Daty spotkań:

marzec: 1,8,15,22, 29

kwiecień: 5,12, 26

Do kogo są skierowane zajęcia i co będzie się na nich działo?

DLA KOGO?

Zapraszam wszystkich, którzy potrzebują się poruszać w inspirujący sposób, skontaktować ze sobą w ruchu, być połączonym i w kontakcie z innymi, dowiedzieć się czegoś o języku ruchu, zregenerować lub zaciekawić połączeniem ruchu, emocji, myśli. Zapraszam te osoby, które chcą kontynuować tą praktykę ruchu i te, dla których jest to nowy temat. Osoby chcące rozpocząć zapraszam do wcześniejszego kontaktu telefonicznego przed udziałem w grupie.

Będziemy się otwierać na bogactwo odkryć związanych z praktyką świadomego ruchu. Będzie można zdobyć kilka przydatnych informacji z zakresu somatyki i mieć czas na intuicyjny, naturalny ruch, taki jakiego będziesz potrzebować. Damy sobie też czas na refleksje w tzw pokojach, po to by łączyć doświadczenie ciała z myślami i emocjami.

Uczestnicy otrzymują nagrania ze środkowej części zajęć z medytacją ruchową po każdych zajęciach.

Do inspiracji tego, czym bywa kontakt z ciałem wklejam cytat M.Woodman – autorki świetnej książki „Świadoma kobiecość”

„Mamy przecież serca, i znajdują się one w naszych ciałach, a nasze ciała połączone są z naszymi instynktami. Dopóki pozwalamy na to, aby nasze głowy były odcięte od naszych ciał, jesteśmy w zmowie z szaleństwem naszych czasów, które próbuje uleczyć fizyczne choroby bez wprowadzania niezbędnych zmian psychicznych. Może nam się to nawet przejściowo udać, ale ciało i tak pokaże o co mu chodzi. Ciało nie kłamie. Przyjmuje w siebie ból, którego umysł nie jest w stanie znieść. W końcu i tak odrzuci płytkie pozory, które uniemożliwiają szczerą odpowiedź i wtedy narodzi się ona, powoli znajdzie swoją drogę we wnętrzu naszego ciała, dotrze do serca, i wyrazi się w prawdziwej reakcji.” Marion Woodman

Refleksje uczestników
  • Dopiero u Ciebie tak naprawdę uświadomiłam sobie, że z ciałem można "porozmawiać" na wiele innych tematów. Że mogę je zapytać o to, jaka jestem w relacjach, w rolach, które przyjmuję i w pragnieniach, które we mnie drzemią. Jeśli chodzi właśnie o to wzbogacanie, to bardzo przyjemnym doświadczeniem było dla mnie wchodzenie w ruch innej osoby, które wykonywałyśmy przy okazji któregoś ćwiczenia. Miałam wrażenie, że moje ciało jest mile zaskoczone - jakbym zjadła coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałam:) I pewnie tak jest, że poszerzając spektrum ruchu, poszerzamy spektrum swoich reakcji.

    Marysia Wieczór Inspiracji
  • Odkrywanie nowego ruchu jest dla mnie fascynujące. Przełamywanie schematów ruchowych i wypróbowywanie nowego ruchu działa mocniej niż się spodziewałam i na moje ciało i na emocje. Czuję, że to, co w sobie noszę zostało wstrząśnięte, zamieszane i ma teraz inną , świeżą jakość

    Uczestniczka Treningu Świadomości
  • Dzięki warsztatom mogłam poczuć, że moje ciało zawsze i bez względu na wszystko jest moim największym sprzymierzeńcem. Zmienił się nie tylko mój stosunek do samej siebie, ale i do innych ludzi. Nie będzie przesadą, jeżeli powiem że po Treningu czuję się bardziej osadzona w świecie i mam w sobie o wiele więcej radości.

    Uczestniczka Treningu Świadomości
GALERIA

Szczegóły

Start:
1 marca 18:30
Koniec:
26 kwietnia 20:15