Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

LEŚNA OBECNOŚĆ I SPOTKANIE Z NATURĄ- WARSZTAT INSPIRACJI

30 lipca 10:00 - 14:00

lipiec302021

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 10:00-14:00

KOSZT: 180-250 zł w zależności od możliwości. Jeśli kwota wpłaty stanowi przeszkodę w udziale, proszę o kontakt, poszukamy rozwiązania. Wpłaty z warsztatu proszę kierować na konto Fundacji Las na Zawsze w podziękowaniu drzewom za istnienie

Konto fundacji:  44 1140 2004 0000 3502 7929 2202

Odbiorca: Fundacja Las Na Zawsze

MIEJSCE:

Międzylesie – dokładne miejsce spotkania zostanie podane bliżej terminu zapisanym osobom

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

 W mitologii maoryskiej pojawia się piękna opowieść, o tym, że bóg Lasu rozdziela swoich rodziców: matkę Ziemię od ojca Niebo, po to by wpuścić miedzy nich światło i zrobić miejsce dla życia wszystkich stworzeń. Las staje się symbolem schronienia, wsparcia i połączenia.
30 lipca spotkamy się na 4godziny w Lesie, by obudzić intuicyjną somatyczną obecność, zakorzenić się w sobie i wzrosnąć z wiatrem i słońcem w przestrzeń.

Nauka znalazła już określenie na taką praktykę – świadomość „plantbodybeing” (roślinno/cielesnego bycia).

Połączymy jakości i skarby lasu z jakościami języka ruchu, by oddać się procesowi kreatywnemu i być bliżej swojej natury w otoczeniu ziemi, słońca, wiatru i wody. I … porozmawiamy ze sobą i drzewami.

💜 Podczas warsztatu popracujemy w pięknych leśnych zakątkach, przy starych dębach, na wydmie, nieopodal strumyka. Odkryjemy możliwości i potencjał natury, która wchodzi głębiej, pod powierzchnię nawykowych zachowań, żeby odkryć co jest głębiej w sercu i duszy.

Filozof M.Murder określa obecność, której możemy uczyć się od drzew jako „ najwyższej wagi bezwiedną świadomość życia samego w sobie”.

Mam nadzieję, że Leśny warsztat pozwoli na zebranie funduszy na posadzenie kilku drzew 🙂

Czego jeszcze możesz się spodziewać podczas warsztatu?
Anna Halprin mówiła, że taniec jest po to, by osiągać coś realnego w życiu. Będziemy podążać w tym kierunku 🙂

Dzienne i wieczorne warsztaty inspiracji opierają się na języku ruchu,  podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy, kreatywnej inspiracji i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ruchu i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi, dzięki świadomości poruszającego się ja (self).