Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

FILMOWY I RUCHOWY WIECZÓR INSPIRACJi „DANCING IN THE FLAMES” M.WOODMAN 24.05.20, 17-20

24 maja 17:00 - 20:00

maj24
2020

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 17:00-20:00

KONTAKT I ZAPISY:
kontakt@agasokolowska.com

KOSZT: 100 zł

W razie rezygnacji wpłaty są zwracane do 3 tygodni przed wieczorem inspiracji.

NR KONTA: Off Words Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

Krasińskiego 35 A, Anyajoga

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną lub telefoniczną informacji o warsztacie od OFF WORDS Agnieszka Sokołowska

Zapraszam 24 maja na filmowy i ruchowy wieczór inspiracji inspirowany pisarką, analityczką jungowską, interpretatorką snów – Marion Woodman.

Kilka lat temu oglądałam film z M. Woodman „Dancing in the flames”. Po przeczytaniu jej książki „Świadoma kobiecość” postanowiłam pokazać ten film Wam w niedzielny wieczór inspiracji i zaprosić do twórczego ruchu po filmie.

Film jest w języku angielskim i trwa ok 80 minut.
Wiele można odebrać z muzyki, symboli, mowy ciała Marion, więc to też może być eksperyment-przyjście i odbiór tak jak jest to możliwe: znając angielski lub nie, czyli poza słowami.
Po filmie zaproszę Was w oparciu o kilka wątków z niego do rozgrzewki i kreatywnego doświadczenia w ruchu, tańcu, malowaniu.
Więc będzie to wieczór pełnej inspiracji z bogactwem myśli M. Woodman i ruchu w oparciu o Laban Bartenieff.

Czego możesz się spodziewać poza samym filmem? I co ciało ma do powiedzenia według Marion Woodman?

Co ciało ma do powiedzenia wg Marion Woodman?

„Ciało ma wiele do powiedzenia. To tak jak wymienić zwykłe skrzypce na Stradivariusa. Odnosi się wrażenie, że jest doskonale nastrojone. Staje się bardziej wrażliwe, wyraża sprzeciw wobec wszelakich psychologicznych i fizycznych trucizn, które mu się dawkuje. Może też domagać się innego pokarmu.(…)

Ciało będzie wysyłać do nas informacje na różnych poziomach, odpowiadających osiąganym poziomom świadomości. Musimy podążać za sygnałami naszego ciała. Ciało nie może być ignorowane, głodzone, upijane, zajadane – musi być słuchane. Gdy jest w pełni otwarte, możemy zaufać własnym uczuciom i działaniom. Zakorzeniają nas one w wewnętrznym domu”.

I dalej … „Dusza pragnie malować lub śpiewać, pisać, projektować budynki, ale potrzebuje do tego metafory, bo to sprawia, że stajemy się całością. Tymczasem my żyjemy w społeczeństwie, które opiera się na faktach i na tym, co konkretne. Jeżeli nie doświadczamy jedności z komórkami naszego ciała, nie jesteśmy w stanie empatycznie reagować na jedność Ziemi”.

Wieczory inspiracji opierają się na podejściu Laban Bartenieff, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ruchu i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi, dzięki świadomości poruszającego się ja (self).