Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

FILMOWY I RUCHOWY WIECZÓR INSPIRACJI „BREATH MADE VISIBLE” A.HALPRINDMAN 24.05.20, 15-18

6 września 17:00 - 20:00

wrzesień62020

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 17:00-20:00

KONTAKT I ZAPISY:
kontakt@agasokolowska.com

KOSZT: 100 zł

W razie rezygnacji wpłaty są zwracane do 3 tygodni przed wieczorem inspiracji.

NR KONTA: Off Words Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

Krasińskiego 35 A, Anyajoga

FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną lub telefoniczną informacji o warsztacie od OFF WORDS Agnieszka Sokołowska

Zapraszam 6 września na film inspirowany twórczością i życiem Anny Halprin, która 13 lipca tego roku kończy 100 lat!
Film o życiu, ciele i pasji tańcu. “Breath made visible” jest filmem, z którego przepływa moc energii życia, tworzenia, dzielenia się ludźmi cudem, który niesie ruch i taniec. Opowiada również o chorobie i wychodzeniu z niej, o pracy z ludźmi. Anna Halprin podczas jego nagrywania ma 89 lat.

Film jest w języku angielskim, z napisami w tym języku i trwa ok 80 minut.
Wiele można odebrać z muzyki, symboli, mowy ciała Anny Halprin, więc to też może być eksperyment-przyjście i odbiór tak jak jest to możliwe: znając angielski lub nie, czyli poza słowami.
Po filmie zapraszam na warsztat inspirowany wybranymi wątkami i procesem kreatywnym w ruchu.

Czego możesz się spodziewać poza samym filmem? Co Anna Halprin mówi o ruchu?
CO ANNA HALPRIN MÓWI O RUCHU I TAŃCU?
„Ruch skrywa w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza, w świat naszego wnętrza, świat, dla którego nie mamy nazwy”
„Zrozumienie związku między ruchem i uczuciami jest łatwe, ale zrozumienie jak działa umysł w odniesieniu do ciała nie jest już takie proste. Odkryłam, że pomocne są tu symbole, obrazy które pojawiają się w głowie podczas pracy z ciałem. Poszłam dalej. Chciałam aby ludzie malowali swoje wewnętrzne obrazy, oglądali je a następnie ucieleśniali – uczyli się fizycznego języka swoich obrazów.”

Wieczory inspiracji opierają się na podejściu Laban Bartenieff, podejściu somatycznym rozwijanym przez dr Marthę Eddy i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju poprzez praktykę świadomego ruchu. Język ruchu i zmiana ruchowych wzorców buduje relacje ze sobą i innymi, dzięki świadomości poruszającego się ja (self).