Referencje
 • Dokładna obserwacja człowieka, okraszona dużą dawką wrażliwości, umiejętnością nazwania tego, co się widzi i czuje, może być bardzo bogatym źródłem informacji na temat drugiego człowieka. Myślę, że jest to narzędzie absolutnie niezbędne w pracy psychoterapeuty tańcem i ruchem. Tak, to prawda, pomaga coś uchwycić, a jednocześnie nie zamknąć w sztywną ramę schematu.

  Beata Kubalska Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Ruch jest czymś bardzo ważnym w pracy z dziećmi głębiej niepełnosprawnymi. Często bazujemy tylko na ruchu i na dotyku. Zanim zaczniemy poznawać dziecko mamy dobrze czuć się ze sobą. Wtedy będziemy mogły go poznać najlepiej i pomóc jak tylko będziemy potrafiły. Dziękuję Zapewne wiele czynników się złożyło, że dzisiaj mogę zobaczyć moje jakości ruchu jako zasób i poczuć wdzięczność do tego, co i jak jest we mnie zapisane. Niemniej, przejście przez doświadczenie poszukania, pobycia i zauważenia mojego osobistego ruchu i możliwość refleksji nad nim znacznie mnie do tego przybliżyła. Poza tym, zmienia to moje myślenie w zakresie, że jeżeli coś sprawia mi lub innym trudność, to trzeba się tego pozbyć. A być może wręcz przeciwnie. Być może to największy diament jaki w sobie noszę, tylko wymaga on odrobiny oszlifowania… Myślę, że to również spora nauka dla mnie, jako dla przyszłej terapeutki.

  Marta Osuch Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Uczestnictwo w szkoleniu było dla mnie mocnym przeżyciem osobistym. Odkryciem były wzorce rozwojowe i poznanie na nowo oddechu. Dziękuję za merytoryczne poprowadzenie mnie w tej podróży oddechu.

  Tomasz Kudłacz Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Piękny wgląd w siebie z pozycji ciała. Piękne wejście i bycie obecnym w ciele. Duża uważność na dynamikę i potrzeby grupy osoby prowadzącej. Dużo materiałów do poczytania Bardzo piękna muzyka, pomagająca wejść w proces. Dla mnie cudowne lądowanie z mojej podróży z Afryki. Dużo się zadziało, dziękuje Agnieszko.

  Joasia Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Podobno na początku było słowo… U Ciebie na początku jest ruch… Słowo nazywa, tworzy i kreuje… U Ciebie na szkoleniu rysujemy ruch… Proces jest odwrotny, jednak wg. mnie nie mniej wartościowy, Proces jest boski… Dziękuję za możliwość uczestniczenia w boskim procesie!:) Dziękuje Aga!

  Wojtek Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Pierwszy raz poczułam jakości i teorię Analizy Ruchu tak mocno w ciele i w procesie. Dla mnie to było doświadczenie pełne osobistych aspektów i pokonywania granic, zarówno w ciele, jak i w emocjach.

  Dzięki. Marta K. Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Doświadczenie zdobyte poprzez odczuwanie ruchu: - otwartość na drugą osobę -pewność siebie - zaufanie dane drugiej osobie - wejście w odczuwanie emocji przez ruch - rozbudzenie własnych zahamowani i słabości - pokonanie nieśmiałości - uświadomienie, czym jest własne ciało i potrzeb wynikających z jego odczuwania - wyrażanie własnego odczuwania swojego ciała - kontakt z grupą, dążenie do wypowiadania się ciałem - dobry przekaz warsztatów, nie ocenianie słabości innych - odczuwanie bezpieczeństwa przez osobę prowadzącą

  Kasia Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Aga, po raz kolejny dużo zabieram ze szkolenia- poznawczo i rozwojowo. Układają mi się w głowie i w ciele wzorce rozwojowe, kształty, akcje-mam swoje ulubione ścieżki i jeszcze takie, które mnie zaciekawiają. Rozwojowo zabieram zdanie połączone z doświadczeniem wielu dobrych i zaskakujących spotkań na tym szkoleniu: „PATRZEĆ z dystansem na BLISKOŚĆ”(z pewnością to rozwinę w codzienności). Odkrywam i cieszę się gromadzeniem, rozpraszaniem i wkręcaniem, i rozkręcaniem. Lubię bardzo patrzeć i doświadczać tego, jak pracujesz!

  Mila Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Analiza Ruchu R. Labana wniosła w moje życie możliwość patrzenia z większym dystansem na siebie, najbliższych i ludzi, z którymi pracuje. W chaosie, który często panuje w moim życiu, takie narzędzie, jakim jest Analiza Ruchu Labana, staje się taką bezpieczną wyspą, na której mogę zebrać siły i nieco uporządkować otaczający mnie świat. Język ciała jest językiem, którym najbardziej lubię mówić i mam w sobie ogromną chęć eksplorowania tego narzędzia, tak, by móc rozmawiać nim z innymi, a może pomagać w nauce mówienia nim.

  Marta Zanurzenie w Analizę Ruchu
 • Wchodziłam bardziej ze względów zawodowych. Wychodzę głownie jako kobieta, matka. Chciałam „rodzić” zawodowo, a odkryłam, ze już urodziłam i że chcę bardziej pielęgnować relacje z dziećmi. W ciągu tych weekendów dużo odkryłam takich ważnych dla mnie spraw, np., że to, co czuję jest prawdziwe. Chcę być wierna tym odkryciom. Dziękuję za takt i delikatność.

  Kinga Trening Świadomości
 • Nieustająco zachwyca mnie i fascynuje siła i piękno jednocześnie, jakie tkwią W RUCHU; to, jak na mnie działa MUZYKA, jak mnie porusza i INSPIRUJE do działania lub odpuszczania. W TAŃCU wszystko jest dla mnie jasne, czytelne, wiem czego chcę, a czego nie, nie udaję, jestem PRAWDĄ O SOBIE. Czuję się u SIEBIE, przy SOBIE i z SOBĄ , kiedy tańczę. DZIĘKUJĘ ! <3

  Agnieszka Trening Świadomości
 • To były piękne zajęcia- pełne spokoju, głębi i przestrzeni. Ruch wymyka się słowom. Były naraz i struktura i merytoryka i bliskość i delikatność. Bardzo dużo dla siebie z tego wzięłam, znalazłam obszary mocne i znalazłam takie do zaopiekowania. Ciekawe było połączenie ruchu i możliwości rysowania. Różne bodźce-opowieść o tym samym. Spotkanie kobiet. Piękno.Bezpieczeństwo. Zaufanie. Bardzo dziękuję za prowadzenie.

  Iwona Trening Świadomości
 • Z naszych spotkań biorę Twój sposób patrzenia na świat poprzez RUCH, emocje i uczucia, które on wywołuje i to, jak wpływa na mnie, innych i cały świat, w którym się ten ruch tworzy. Kończę z wdzięcznością za doświadczenia intymności w byciu z grupą i samym sobą. Dziękuję.

  Ania Trening Świadomości
 • To, co przyszło mi doświadczyć, to swoją autentyczność i to, jak się ona ma w różnych obszarach mojego życia. Obezwładniające spotkanie z cieniem przerodziło się dla mnie w potężne źródło mocy. Bo tak się dzieje, kiedy nieświadome się uświadomi.

  Gosia Trening Świadomości
 • Z Treningu Świadomości z Agą Sokołowską biorę ogromną siłę kobiecej społeczności. Aga stworzyła warunki do powstania ogromnej energii między nami. Ćwiczenia, które przedstawia Aga pomagają odnieść się do sytuacji, relacji, emocji w życiu. Poukładać i zrozumieć, co wydarza się w życiu. Realnie mieć tego świadomość, a dzięki temu móc wprowadzać zmianę.

  Kasia Trening Świadomości
 • Trening świadomości był dla mnie piękną podróżą przez relacje i emocje. Kończę trening w zupełnie innym miejscu niż go zaczynałam. Zarówno, jeśli chodzi o kontakt z samym sobą, jak i z innymi.

  Magda Trening Świadomości
 • Szkolenie na pewno otworzyło mnie i przekonało jeszcze bardziej do tego, by praktykować pracę z jakościami ruchowymi. Mimo iż, na co dzień mam styczność z tańcem, to doświadczanie jakości ruchowych, pokazuje jaki mam nastrój, odczucia danego dnia. Kolejny dowód na to, że wszystko zaczyna się w ciele. Zawodowo, ponieważ na co dzień również pracuję poprzez taniec z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, szkolenie zainspirowało mnie do podejmowania tematów przy pomocy jakości ruchowych. Przez to, że są elastyczne, można je dostosowywać do wielu różnych sytuacji i okoliczności.

  Tomasz Uczestnik szkolenia Projektowanie scenariuszy do pracy z Grupą
 • Moje uczestnictwo w twoich warsztatach  nazwałabym strefą bezpieczeństwa, gdzie przyjmujesz człowieka z całym bagażem doświadczeń i pełną akceptacją. Ja ewaluowałam, mogłam eksplorować siebie poprzez obraz- słowo- muzykę i ruch. Taki system naczyń połączonych. I emocje, które się uwalniają mimowolnie. Ogromna wiedza podawana w niezwykle prosty sposób, co pozwala na inspiracje oraz chęć zgłębiania jej. Dla mnie równie ważne jest to, że dajesz przestrzeń na bycie sobą jak i uważność.

  Monika Trening Świadomości
 • Po zajęciach z ruchowymi wzorcami rozwojowymi pierwszy raz doświadczyłam nieporównywalnego z niczym doświadczenia wolności i nieograniczonych możliwości. Zdałam sobie sprawę, że to, czego w sobie nie akceptuję, bo wydaje mi się gorsze, jest mi tak naprawdę niezbędne i potrzebne. Dotknęłam w ciele takiej przestrzeni, która nic nie musi, a wszystko może.

  Monika Uczestniczka praktyki Laban Bartenieff
 • Dzięki warsztatom mogłam poczuć, że moje ciało zawsze i bez względu na wszystko jest moim największym sprzymierzeńcem. Zmienił się nie tylko mój stosunek do samej siebie, ale i do innych ludzi. Nie będzie przesadą, jeżeli powiem że po Treningu czuję się bardziej osadzona w świecie i mam w sobie o wiele więcej radości.

  Zuzanna Uczestniczka Treningu Świadomości
 • Uwierzyłam w to zdanie, że ciało zna odpowiedź, najważniejsze odkrycia nie wychodziły z intelektu, ale właśnie z ciała. Dzięki pracy w Grupie doświadczyłam dawania, ale i brania. Prowadzenie Grupy z uważnością, wyczuciem, wiedzą i wrażliwością I poczuciem humoru. Ogromne dziękuję!

  Ania Trening Świadomości
 • Odkrywanie nowego ruchu jest dla mnie fascynujące. Przełamywanie schematów ruchowych i wypróbowywanie nowego ruchu działa mocniej niż się spodziewałam i na moje ciało i na emocje. Czuję, że to, co w sobie noszę zostało wstrząśnięte, zamieszane i ma teraz inną , świeżą jakość.

  Magda Trening Świadomości
 • Dziękuję za siłę i za emocje, które odkryłam. Za granice, które jestem teraz w stanie wyznaczyć. Dziękuję za łzy i radość i za fantastyczną atmosferę.

  Tina Uczestniczka Treningu Świadomości
 • Dziękuję, że mogłam praktykować ruch i odkrywać dalej jego głębię, tajemnice. Czuję wreszcie przełom, nowy początek, radość z życia, o której na chwilę zapomniałam

  Hania Uczestniczka Treningu Świadomości