Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY ZAJĘĆ DO PRACY Z GRUPAMI w oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem

marzec

21-222020

SZCZEGÓŁY

GODZINY: 10:00-18:00 sobota, niedziela 10-15

KONTAKT I ZAPISY:
kontakt@agasokolowska.com
604 537 533

KOSZT: (udział w szkoleniu + informacja zwrotna po przygotowaniu swojego scenariusza zajęć):  650 zł przy wpłacie całej kwoty do 20lutego.

Po tym terminie 770 zł od uczestnika/uczestniczki, zniżka 10% przy zgłoszeniu grupowym  (3 osób)

REZERWACJA MIEJSCA: Miejsce rezerwuje zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu mailem oraz opłata udziału w szkoleniu. Wpłaty są zwracane do 20 lutego, po tym terminie wpłaty nie będą zwracane.

NR KONTA: Off Words Agnieszka Sokołowska
09 1050 1025 1000 0092 2127 9707

MIEJSCE:

AnyaJoga
Warszawa, ul. Krasińskiego 35A


FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną lub telefoniczną informacji o warsztacie od OFF WORDS Agnieszka Sokołowska

rsz_projektowaniescenariuszy

Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć uwzględniających ruch/pracę z ciałem i tematy psychologiczne, poznanie konkretnych, kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Ważną częścią szkolenia jest doskonalenie umiejętności budowania niewerbalnego kontaktu z grupą i odczytywania tego, co komunikuje grupa pomiędzy słowami. Uczestnicy na koniec szkolenia przygotowują autorski scenariusz zajęć i otrzymują informację zwrotną od prowadzącej.

DLA KOGO

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują lub przygotowują się do pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).

CELE SZKOLENIA
  • Poznanie elementów potrzebnych do zbudowania efektywnego przebiegu zajęć (m.in rozgrzewka, rozbudowanie tematu, improwizacja, wyciszenie),
  • poznanie wybranych kategorii ruchowych z Analizy Ruchu R. Labana, na bazie których można projektować ćwiczenia związane z określonym tematem,
  • poszerzenie kompetencji zawodowych o poznanie konkretnych ćwiczeń związanych z  relacjami (m.in integracja, współpraca, zaufanie, różne role w grupie),
  • pogłębienie wiedzy o związku ruchu z emocjami i tematami psychologicznymi,
  • doskonalenie wybranych technik z terapii tańcem i ruchem, które umożliwiają budowanie dobrego kontaktu z Grupą
  • rozwinięcie umiejętności doboru ćwiczeń ruchowych dla swoich grup
  • zbudowanie autorskiego scenariusza
PROGRAM SZKOLENIA

1. Czym jest Laban Bartenieff Movement System. Jak pełniej zrozumieć drugiego człowieka rozumiejąc jego ruch – wprowadzenie.
2. Informacje podstawowe o czterech kategoriach ruchu: ciało, jakości ruchu, przestrzeń, kształt i ich związek z psychiką.

3. Doskonalenie umiejętności bycia w kontakcie niewerbalnym z grupą. Czynniki leczące w terapii tańcem i ruchem: rytm, synchronia, symbolika, witalizacja.
4. Poznanie ćwiczeń dotykających tematów budowania relacji. Doświadczenia ruchowe i omówienie.
5. Praktyka „odczytywania” informacji z ruchu innych osób przez interpretacji.
6. Włączanie zdobytej wiedzy do swojej codziennej pracy, czyli zaprojektowanie scenariusza zajęć dla grup, z którymi się pracuje.
7. Podsumowanie szkolenia.

Uczestnicy warsztatu otrzymują materiały szkoleniowe i zaświadczenia.

POPRZEDNIE EDYCJE - GALERIA